Na nejbližší vyprávění můžete zajít v úterý 4. listopadu od 17 hodin do Konferenčního salónku. V tento den bude připomenuta slavná obyvatelka Jičína, mezi které bezesporu patřila i Theodora Němcová. Tomáš Adam vám na příkladu této dcery slavné matky ukáže, jak daleko může padnout jablko od stromu.

Jičín – Čs.legionáři ve Velké válce a vznik ČSR. Miloš Starý a kol. + sdružení Čtvrtečníků ( Levý blok) pořádá v úterý 4. listopadu v 18.30 hodin ve velké zasedací síni městského úřadu moderované pásmo dokumentárních filmů o bojích čs. legií na frontách 1. světové války a o vzniku ČSR.
Provázet vás budou prof. Robert Kvaček a generálmajor v.v. Stanislav Chromec.

Nová Paka – Muzeum pořádá v Kavárně Gernatův dům (Záhorského 166), na podzim několik akcí.
4.11. Úprava pokrmů hořícím alkoholem (flambování palačinek a ovoce), 15.00 hodin.
7.11. Jiřinková výstava s hudebním plesáním, 17.00 hodin
12.11. Řízená degustace Svatomartinských vín (nutná rezervace), 16.00 hodin
14.11. Improvizační setkání žáků a učitelů (hudbení vystoupení), 17.00 hodin
26.11. Příprava teplých zimních nápojů, 15.00 hodin

Nová Paka – Tradiční podvečer s Karlem Pokorným a jeho amatérskou filmovou tvorbou se uskuteční v úterý 4. 11. od 18 hodin v malém sále MKS. Uvidíme filmy: Vrátím se … Medailon stíhače RAF, který i přes dvojí emigraci zůstal po celý život věrný rodné zemi. Jak jsme začínali … Reportáž z otevření mateřské školy v Jednotě bratrské pod názvem Brána. Skauting je, když … Oslavy patrona skautů sv. Jiří u Junácké klubovny nejen pro členy střediska Sopka. Na návštěvě ve „vánočním nebi" – Hobby agronoma Richarda Masáka v předvánočním čase je potěšením pro rodiče, ale především pro nejmladší generaci. Vstupné dobrovolné.

Jičín – Baševi o.p.s. vás zve na přednáškový cyklus o židovské kultuře a místní historii. V úterý 4. listopadu přednáší Pavel Jakubec: Znamení dálek. Akce se koná v sále Židovské č.p. 100 – bývalá židovská škola.

Jičín – Ivan Pírko vám bude ve středu 5. listopadu od 14 hodin vyprávět o svém cestování po Evropě. Akci pořádá sjednocená organizace nevidomých a koná se ve velké zasedací místnosti městského úřadu.

Miletín – Knihovna K.J. Erbena vás zve na vyprávění a autogramiádu autora Četnických humoresek a knih o četnících Plk. Michala Dlouhého, vrchního policejního radu. Koná se v besedním sále víceúčelového domu v Miletíně v sobotu 8. listopadu od 14 hodin. Host: vnuk vrchního strážmistra Karla Arazíma.  AKTUÁLNÍ INFORMACE - POŘAD ZRUŠEN!!!

Jičín – Havajské ostrovy jsou pro někoho synonymem ráje, pro jiného vzdálenou nedosažitelnou destinací, dalšímu pak splývají s představou luxusní plážové dovolené. Lenka a Václav Špillarovi spolu se svým synem poznali, že všechno tohle je skutečná pravda a ještě mnohem víc. Lenka a Václav se s vámi těší na viděnou na přednášce v neděli 9. listopadu v 17 hodin v Masarykově divadle.

Hořice – Odbor KČT Hořice a Městská knihovna pořádají cestopisnou besedu s projekcí
Nevšední a nečekané krásy Malopolska (Krakow, Ojcowský NP, NP Pieniny, Polská Jura, Czestochowa, Osvětim…). Koná se v úterý 11. listopadu od 18.30 hodin v přednáškové místnosti za knihovnou. Vypráví Pavel Bičiště.

Nová Paka – V úterý 11. listopadu navštívíme na cestopisné přednášce Slávy Groha Peking se Zakázaným městem i olympijským stadionem, Velkou čínskou zeď, úžasnou krajinu kolem řeky Li, sochu Velkého Budhy, horu Emei Shan, historické malebné město Lijiang, roztomilé pandy, soutěsku Tygřího skoku a Shangri-La. Mnohé z těchto míst jsou na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Začátek v 18 hodin v malém sále MKS, vstupné 50 Kč.

Lomnice nad Popelkou – Na úterý 11. listopadu se chystají v zámeckém sklepení Svatomartinské slavnosti. Zámecká trilogie o víně začne v 19 hodin. Prezentace a ochutnávka Svatomartinských vín bude pod vedením Ondřeje Kuříka z Nové Paky. Kulturní program: lomnická skupina Alejmelí pod vedením Pavla Hrdiny. Literární ochutnávka. Prodej vybraných ochutnávaných Svatomartinských vín zajištěn. Předprodej vstupenek v ceně 190 Kč byl již zahájen v Informačním středisku a na www.kislomnice.cz/rezervace

Jičín – Sdružení regionálních autorů DIV, hudební skupina Ze šuplíku a Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně pořádají v rámci Festivalu české a mezinárodní poezie na počest narození K. H. Máchy Den poezie 2014. Literárně – hudební pásmo autorských čtení Za císaře pána, se koná v úterý 11. listopadu v 18 hodin v hudebním oddělení knihovny.