Hořice – Milovníci cestopisných přednášek si přijdou na své dnes 14. října od 18.30 hodin, kdy bude Petr Nazarov vyprávět o ročním pobytu na Havaji. Akce se koná v městské knihovně.

Jičín – Další podzimní cyklus přednášek v muzeu startuje již dnes 14. října, opět se můžete těšit na rozličná témata. Přednášky se uskuteční vždy v úterý od 17 hodin v Konferenčním salónku. Na prvním setkání bude Hana Fajstauerová hovořit na téma První světová válka v Jičíně.

Jičín – Knihovna Václava Čtvrtka uvede ve svém hudebním sále poezii Josefa Jindry (Soboteckého). Akce bude spojena se křtem knihy Verše o lásce (pro srdce neokoralá a chvějící se láskou v každém věku).
Hodinový pořad veršů a klavírní hudby potěší příchozí dnes 14. října v 17.30 hodin. Recitují: Pavlína Havlová, Josef Horáček a Josef Jindra. Na klavír zahraje Eliška Frydrychová.

Lomnice nad Popelkou – Dnes 14. října dostane ve velkém sále lomnického zámku prostor lékařka Helena Boháčová. Od 18 hodin vám v přednášce Křížem krážem po USA – část první přiblíží tuto cestu od východu až na západ. Budete si stejně jako cestovatelka připadat jako Alenka v říši divů. Vstupné dobrovolné.
Druhá část přednášky se koná 10. listopadu od 18 hodin.

Lázně Bělohrad – V rámci týdne knihoven a u příležitosti vydání knihy Kuchařka ze Svatojánu se v městské knihovně uskuteční dnes 14. října od 19 hodin beseda s Evou Francovou. Bude spojena s autogramiádou.

Nová Paka – Kuchařka ze Svatojánu vám bude představena ve čtvrtek 16. října v městské knihovně. Beseda s Evou Francovou se uskuteční v 17 hodin v knihovně, autogramiáda v 15.30 hodin v prodejně Papír – knihy na Komenského náměstí 319.

Sobotka – Vyslechněte si vyprávění Petra Kvardy a Pavla Chluma při besedě na téma Jordánsko. Uskuteční se v pátek 17. října od 17.30 h. v Městské knihovně Fráni Šrámka a bude doplněna promítáním tématických snímků.

Jičín – Alternativa Jičín na Valdštejnově náměstí pro vás chystá přátelskou besedu s Tomášem Pfeiferem.
Uskuteční se v úterý 21. října od 18 hodin. Budeme si povídat o čemkoli, co vás napadne, celkový pohled na svět a duchovní otázky… Témata přednášek na setkání s biotronikem určují návštěvníci sami, a to svými dotazy. Vzájemné sdílení nemusí být jen slovo.
Vstupné je dobrovolné.
www.alternativa-jicin.cz