Sobotka – Městská knihovna Fráni Šrámka vás zve ve středu 8. října na besedu Adély Brabcové Tvorba rodokmenů. Koná se u příležitosti Týdne knihoven. Od 17 hodin se dozvíte více o genealogii a o postupu tvorby rodokmenu včetně případných úskalích této tématiky.

Hořice – Městská knihovna vás zve ve středu 8. října od 18 hodin do přednáškové místnosti knihovny na besedu a autogramiádu hořické rodačky Evy Francové, které v uplynulých dnech vyšla knížka nazvaná Kuchařka ze Svatojánu. Povídat se bude samozřejmě nejen o jídle!

Nová Paka – Dakar ze zákulisí aneb Dobrodružství s cejchem smrti. Přijďte ve středu 8. října do novopackého kina. Od 19 hodin začíná přednáška a beseda s promítáním fotografií osminásobného účastníka Rallye Dakar v Africe i v Jižní Americe Jana Říhy ml.
Jedinečný pořad s historkami i fotografiemi těch, kteří jsou na Dakaru jako doma.

Libáň – Na středu 8. října obdržela pozvánku do pořadu Poetické podvečery s Křeslem pro hosta v cukrárně Karolínka Kamila Moučková.
Mnoho lidí ji zná jako dlouholetou moderátorku televizních zpravodajských pořadů. Zapojila se do protiokupačního vysílání televize a v den příchodu cizích armád si vůbec jako první hlasatelka přivlastnila datum 21. srpna 1968.
Na Křeslo v Libáni usedne v 17 hodin příjemná, ušlechtilá a elegantní dáma, která od padesátých let až do dneška zanechává hlubokou stopu v našem kulturním a společenském životě.

Libáň – Městská knihovna vás zve na přednášku známého astrologa a spisovatele Milana Gelnara ve čtvrtek 9. října od 18.00 hodin do obřadní místnosti ve 2. poschodí budovy úřadu.

Jičín – Knihkupectví U sv. Ignáce připravilo pro zájemce setkání s Karlem Satoriem.
Ve čtvrtek 9. října od 16.30 se uskuteční autogramiáda v Knihkupectví U sv. Ignáce v Jičíně a od 17 hodin v Porotním sále jičínského zámku přednáška v rámci cyklu Co v mé knize není – Co se do knihy nevydalo.

Jičín – Alternativa Jičín na Valdštejnově náměstí pro vás chystá přátelskou besedu s Tomášem Pfeiferem.
Uskuteční se v úterý 21. října od 18 hodin. Budeme si povídat o čemkoli, co vás napadne, celkový pohled na svět, a duchovní otázky…
Vstupné je dobrovolné.
www.alternativa-jicin.cz