Doubrava – V sobotu 4. října je v baru U Opilé kočky připravena přednáška Peruánské Alpy, začátek v 17 hodin.

Hořice – Městské muzeum pro vás přichystalo přednášku Evy Ulrychové Archeologie z ptačí perspektivy. Letecká prospekce na Jičínsku a Hořicku. Přednáškový sál za knihovnou v pondělí 6. října od 17 hodin.

Hořice – Městská knihovna vás zve ve středu 8. října od 18 hodin do přednáškové místnosti knihovny na besedu a autogramiádu hořické rodačky Evy Francové, které v uplynulých dnech vyšla knížka nazvaná Kuchařka ze Svatojánu. Povídat se bude samozřejmě nejen o jídle!

Nová Paka – Dakar ze zákulisí aneb Dobrodružství s cejchem smrti. Přijďte ve středu 8. října do novopackého kina. Od 19 hodin začíná přednáška a beseda s promítáním fotografií osminásobného účastníka Rallye Dakar v Africe i v Jižní Americe Jana Říhy ml.
Jedinečný pořad s historkami těch, kteří jsou na Dakaru jako doma. Zaujme vás nejen vyprávění ze zákulisí závodů, ale i nádherné fotografie a videa přímo z Dakarského konvoje.

Jičín – Alternativa Jičín na Valdštejnově náměstí pro vás chystá přátelskou besedu s Tomášem Pfeiferem. Uskuteční se 21. října od 18 hodin. Budeme si povídat o čemkoli, co vás napadne, celkový pohled na svět, a duchovní otázky… Vstupné je dobrovolné.
www.alternativa-jicin.cz

Jičín – Klidná mysl – šťastný život. Na toto téma bude ve čtvrtek 23. října hovořit v centru Alternativa Jičín na Valdštejnově náměstí Sam Fujera. Po 18. hodině se dozvíte deset zákonů jak myslet. Mysl je jako tekoucí řeka – nikdy se nezastaví. Ale stejně jako řeka může být klidná a tichá … Mysl je nástroj. Když se s ním naučíme zacházet, náš život je mnohem šťastnější. Jinak nám nástroj mysl může velmi znepříjemnit život. Většina lidí s myslí neumí pracovat a jejich život je mnohem horší než by ve skutečnosti mohl být.
Naučte se s myslí pracovat, buďte šťastnější a klidnější. Vstupné 130 Kč.