Pod heslem Tančíme a pomáháme zveme všechny tancechtivé na kultivovanou zábavu, která se koná dnes 19. listopadu od 19.00 hodin v kulturním domě ve Valdicích.
Zahraje nám kapela Levou rukou band, předtančení obstará taneční formace Krok z Hradce Králové a taneční pár z TK Jičín. Bohatá tombola uspokojí i nejnáročnější zájemce o výhru.
K dopravě poslouží autobus, který vyjíždí v 18.30 hod. od bunkru, se zastávkami na Lidickém nám.; u gymnázia; autobusovém nádraží a v lípách. Zpět se vrací po stejné trase v 01.00 hod a v 02.15 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji MIC za 150 Kč, na místě pak za 180 Kč.

Jičín – Dnes 19. listopadu od 16 hodin vás zveme do Masarykova divadla na 15. benefiční představení Apropa. Můžete se těšit na výběr toho nejlepšího z předchozích představení. Provázet vás bude moderátor Jan Kovařík.

Butoves – Klub seniorů Butoves připravuje sobotní prodloužené čaje na dnešek v Butovance od 15 do 21 hodin hraje oblíbené Duo Decent. Rádi mezi sebou přivítáme všechny příznivce dobré zábavy. O občerstvení je postaráno!

Úbislavice – V sále pohostinství u kostela chystají na dnešek 19. listopadu Kateřinskou zábavu. K poslechu a tanci hraje hudební skupiny Wings. Vstupné 60 Kč, Kateřiny mají vstup zdarma! Občerstvení zajištěno.

Češov – Myslivecký spolek Tomáše Svobody vás zve dnes 19. listopadu na Poslední leč. Začíná ve 20 h. v hostinci Josefa Kučery.
K tanci a poslechu hraje Grand. Vstupné 80 Kč, bohaté myslivecké kolo štěstí.

Jičín – Literácy Jitčín vás zve na koncertantní bohoslužbu k svátku muzikantů do kostela sv. Ignáce v neděli 20. listopadu od 18 hodin.

Lázně Bělohrad – Městské kulturní středisko Lázně Bělohrad uvádí Živák lázeňský. Pořad pro milovníky folkové, trempské, country a příbuzné muziky se postupem času stal výběrovým předkolem letního Country festivalu „Pod Hůrou". Na podzim letošního roku vstoupil pořad do svého osmého ročníku. V Bělohradu dobře známý Mirek Ošanec uvede v sále lázní jeho čtyřicáté šesté pokračování, do kterého pozval další vynikající interprety. V pořadu vystoupí skupiny Flastr a Jindra Černohorský a kapela. Čtvrtek 24. listopadu od 19 hodin v kulturním sále lázní.

Češov – Dámská country beatová kapela Medúzy vás potěší svým vystoupení v sobotu 26. listopadu v místní hospodě. Pražská kapela čtyř muzikantek hraje od 19 hodin.

Konecchlumí – I v letošním roce bude nabídka akcí věnovaných adventu velmi bohatá. „Začínáme v sobotu 26. listopadu rozsvícením vánočního stromu v Kamenici na návsi, v neděli 27. listopadu pokračujeme v Konecchlumí u kostela sv. Petra a Pavla, kde bude součástí rozsvícení i „živý orloj", poté bude následovat chrámový koncert hudební skupiny Miroslava Vobořila v kostele. Na Štědrý den od 14 hodin je naplánovaná vánoční mše," zve veřejnost do Konecchlumí starosta Aleš Hlawatschke. Silvestrovské oslavy budou o půlnoci 31. 12. v Kamenici na návsi s ohňostrojem. Na Nový rok bude program již tradiční, tedy od 11.30 hodin novoroční projev starosty obce v obecním rozhlasu a od 18 hodin ohňostroj v Konecchlumí. 

Divadlo

Jičín/Sedličky – Divadelní skupina Krepsko pro vás připravila ojedinělý zážitek ve Valdštejnské lodžii. Dnes od 15 a od 20 h. v areálu barokní památky se u příležitosti 15. výročí souboru odehraje představení St. Balthazar'secret club. Nutná rezervace: rezervace @valdstejnskalodzie.cz

Újezd pod Troskami – Místní SDH a OÚ vás zvou na komedii J. Swifta Gulliverovy cesty Divadelního souboru Miletín v režii Václava Kněžourka. Dnes 19. listopadu od 19 hodin
v Pohostinství U Kolářů.

Besedy a přednášky

Libošovice – Dnes 19. listopadu se mohou přátelé cestování trochu ohřát v těchto mrazivých dnech v Knihovně Antonína Bocha v Libošovicích. V 16 hodin se vypravíme prostřednictvím fotografií a vyprávění Hany Klonfarové na Madeiru.

Hořice – Každodenní radost ze života – Jak ji získat a udržet si ji. Občanské sdružení Cesta k životu vás srdečně zve na setkání s lékařem Janem Paloučkem v úterý 22. listopadu od 18 hodin v přednáškovém sále Městské knihovny v Hořicích (náměstí J. z Poděbrad).
Co zaseješ, to sklidíš! Jak lze zacházet s tím, co přichází, a přitom si radost udržet? Co signalizuje ztráta radosti?
Aktivní podíl jednotlivce na tvorbě současnosti i budoucnosti. Vstupné: studenti, důchodci 50 Kč, ostatní veřejnost 80 Kč.

Jičín – Přednáška manželů Kláry a Pavla Bezděčkových Splněný sen aneb Jambo, karibu Kenya! se chystá na úterý 22. listopadu od 17 hodin v Konferenčním salónku, vstup muzeem.
Už jste navštívili národní parky a rezervace Massai Mara, Nairobi, Lake Nakuru, Buffalo Springs či Samburu? Pokud ne a máte-li rádi africkou přírodu, přijďte si poslechnout povídání manželů Bezděčkových o jejich cestě za zvířaty do Keni. Uslyšíte řadu zajímavých informací o východoafrické přírodě a také o minulosti a současnosti její ochrany. Chybět nebudou veselé historky z cesty, ani cenné rady pro budoucí cestovatele. Povídání jihlavských zoologů bude oživeno spoustou jedinečných fotografií krajin, fauny a flóry, krátkými videosnímky a audionahrávkami.

Jičín – Hvězdárna chystá na čtvrtek 24. listopadu od 18 h. přednášku Všichni na Mars! Možná vás při vyslovení slova Mars napadá spousta otázek. Přijďte ukojit svou zvědavost do jičínské hvězdárny. Pozvali jsme si na pomoc odborníka z hradecké hvězdárny Jana Veselého, který vám „rudou planetu" objasní. S přednáškou bude spojena astrofotografická výstava vesmírných objektů Martina Myslivce.

Jičín – Orientalista a japanolog Petr Šimůnek nás v pátek 25. listopadu v první části své přednášky věnované I-ťingu seznámí s bájným původem a historií této knihy. V druhé části nám potom zprostředkuje zasvěcený vhled do složitých tezí, vztahů a zákonitostí tohoto filozofického orákula. Těšíme se na shledání s vámi v pátek 25. listopadu od tradičních 18 hodin v Porotním sále jičínského zámku.

Vánoční výstavy

Soběraz – Šiška – nádherný produkt přírody je název vánoční výstavy, která se uskuteční na statku v Soběrazi č. 46. Návštěvníci budou mít možnost si zakoupit vánoční dekorace, nábytek, textil, pletené výrobky z papíru, zhlédnou výstavu Krušnohorských kouřníků a louskáčků ze dřeva. Otevřeno ještě dnes 19. listopadu od 14 h.

Lázně Bělohrad – Památníku K. V. Raise bude 24. 11. otevřena tradiční výstava betlémů, která potrvá do 30. 12. Výstava bude zahájena vernisáží v 15 hodin a uvede ji sběratel betlémů Miroslav Hykyš ze Velešic.
Otevřeno bude úterý až pátek od 14 do 16 hodin, sobota, neděle od 9 do 12 a od 14 do 16 hodin. Zavřeno bude ve dnech 24 až 27. 12. V týdnu pro hromadné návštěvy po domluvě na tel.: 739 629 482. K vidění budou betlémy z různých materiálů od tradičního dřeva, keramiky a papíru po netradiční materiály jako je například ocelový drát. Do výstavy se podařilo zapůjčit exponáty nejen od několika sběratelů, například Ivana Tišnovského, Evy Pavlíkové nebo již zmíněného Miroslava Hykyše, ale i od výrobců například Stanislava Vacka z Letohradu nebo Lubomíra Zemana z Náchoda. Přijďte se podívat na největší příběh zrození člověka a připomenout si, proč slavíme Vánoce.

Nová Paka – Od soboty 26. listopadu můžete navštívit již tradiční výstavu betlémů v muzeu. Zahájení se koná v pátek 25. listopadu v 17 h. v Suchardově domě. Slovem ji uvede Miloslav Bařina a v kulturním vystoupení zazpívá Aleš Hendrych za doprovodu Moniky Chmelařové (klavír) a Martiny Včelákové (housle). Expozice bude k vidění do 20. prosince a bude otevřena denně mimo pondělí od 9.30 do 12 a od 13 do 16.30 h.

Mladějov v Čechách – Všechny zveme na vánoční výstavu, která se bude konat v neděli 27. listopadu od 14 do 17 h. v budově ZŠ Mladějov. Bude tvořena zejména vánočními dekoracemi a ozdobami od místních občanů a dětí z MŠ Mladějov. Bude také možno si zakoupit vánoční dekorace nebo komponenty k jejich výrobě.

Hořice – Ve městě už se naplno rozeběhly přípravy na adventní čas. V pondělí pracovníci technických služeb na náměstí Jiřího z Poděbrad vztyčili vánoční strom, kterým je smrk stříbrný.
Strom je vysoký zhruba okolo deseti metrů. Nyní probíhá jeho zdobení. Jeho slavnostní rozsvícení proběhne příští sobotu, tedy 26. prosince na závěr Adventního trhu.