Středa 30. 12.
16:00 Akustické kytary
Čtvrtek 31. 12. Silvestrovská show
Radek & Simona – Magic duo /kouzelníci
Soutěž v kuličkodráze dlouhé přes 50 m
Československé hity
Adventní městečko

27. 11. – 31. 12.
Valdštejnovo náměstí
každodenní program • vánoční trhy
dílničky • hudební vystoupení
velkoplošný stan • pódium
Více na advent.jicin.cz

KONCERT

Bukvice – Obecní úřad zve na tradiční Vánoční koncert do kaple sv. Jana Nepomuckého, koná se dnešní středu od 17 hodin. Zazpívá smíšený pěvecký sbor Foerster Jičín

HUDBA A ZÁBAVA

Jičín – Tradiční předsilvestrovská Oldies party To nejlepší z rádiové muziky 70., 80. a 90. let v Music Clubu Tango bude ve středu 30. prosince od 20 hodin uvádět diskžokej Zdeněk Vranovský.

VÁNOCE NA HRADĚ

Hrad Kost – V období od 26. do 31. prosince máte možnost navštívit hrad Kost a nechat se unést jedinečnou atmosférou středověkých Vánoc. Těšit se můžete na prohlídky hradních paláců obohacené o vyprávění toho, jak se slavily Vánoce ve středověku, jaké zvyky lidé v tomto období udržovali, kde se vzala tradice vánočního stromečku a jak vypadala štědrovečerní tabule. Prohlídky odchází každou hodinu, a to od 11:00 do 15:00 hodin. Vstupné: 120 Kč dospělí, 80 Kč studenti/děti, 90 Kč senioři.

SILVESTROVSKÝ BĚH

Pecka – Osmý ročník Silvestrovského běhu Kryštofa Haranta se chystá na poslední prosincový den. Trasa povede z náměstí na hrad.
Kategorie sportovců bude od předškoláků po veterány.
Zahájení v 10 hodin.

ZIMNÍ VÝLETY

Nová Paka – Odbor KČT TJ Nová Paka pořádá v sobotu 16. ledna 2016 Zimní přechod Staropackých hor – 46. ročník.

MUZEA, GALERIE, VÝSTAVNÍ PROSTORY

Nová Paka – Do 30. prosince je v knihovně k vidění výstava obrazů Kateřiny Krausové.

Jičín – V Knihovně Václava Čtvrtka jsou v Galerii radosti do konce prosince k vidění kresby Olgy Klimešové k veršům Jiřího Žáčka.
V lednu 2016 čeká návštěvníky knihovny výstava ručních prací ZO Svazu postižených civilizačními chorobami nazvaná Šikovné ruce seniorů. Bude přístupná v půjčovní době knihovny do 30. 1. 2016.

Lomnice nad Popelkou - Výstava Dráteníkův rok nabízí k vidění unikátní výrobky vytvořené z tisíců drobných drátěných oček. Své rukodělné výrobky představí osm členů Cechu česko – moravských uměleckých dráteníků: Monika Sochůrková (Praha), Josef a Věra Pichovi (Milevsko), Alena Kulhánková a Zdeněk Slavata (Kytín, Mníšek pod Brdy), Lada Borecká (Krchleby, Nymburk), Věra Studená (Kuklík, Žďár nad Sázavou) a Ladislav Šlechta (Harrachov).
Výstava bude k vidění do 10. ledna. Vstupné dobrovolné.
Otevírací doba výstavy:
Do 4. ledna 2016 platí mimořádná vánoční otevírací doba:
28. 12.⋌13 – 15 hodin
29. 12. ⋌10 – 12 hodin
30. 12.⋌ 10 – 12 hodin
31. 12. – 3. 1. ⋌zavřeno
Případně dle dohody na předběžné objednání.

Jičín – Marie Fischerová – Kvěchová: umělkyně dětské radosti. Závěr výstavní sezóny v zámecké galerii patří umělkyni, která ovlivnila generace dětí a dospělých – malířce, ilustrátorce a designérce Marii Fischerové – Kvěchové. Expozice bude k vidění do 10. ledna 2016 v zámecké galerii, a to denně od 9 do 17 hodin. Pozor na změnu otevírací doby o vánočních svátcích.

Jičín – S poslední výstavou jičínského muzea pro tento rok se pomyslně vydáme na zamrzlé rybníky, svahy i malé kopečky a budeme na nich hledat stopy bruslí, sáněk a vůbec zimních sportů v našem regionu.
Do 17. ledna je ve výstavní chodbě muzea umístěna výstava Lyžníci, klouzači a ti další aneb zimní sporty na Jičínsku.

TICHÁ HODINA

Jičín – Dřív, než skončí rok starý a nový započne, člověče, … zastav se na chvíli!
Křesťanské společenství Jičín vás zve na Tichou hodinu – čas zastavení a společnému ztišení před začátkem roku 2016. Během večera zazní několik písní a úryvky z Bible. Středa 30. prosince v 18 h. v Porotním sále jičínského zámku.

HVĚZDÁRNA

Jičín – Hvězdárna je nově vybavena vnitřním zařízením, centrum přírodních věd didaktickými pomůckami, nechybí nový dalekohled. Na 15. ledna se chystá v 19 h. její otevření, v sobotu 16. 1. (13 – 17) se koná den otevřených dveří.