Pochlubte se přinesenými, pečenými dobrotami z podzimní sklizně – ochutnáme navzájem osvědčené recepty. Dýně mám pro vás již nyní v prodeji za cenu 40 Kč nebo k zamluvení v infocentru. 15.00 ochutnávka marmelád Jitky Zajícové z Kněžmostu. Akce se bude konat v Městském informačním centru v Sobotce.

Libáň – Řezníčkova Libáň 2015 – 17. přehlídka loutkových divadel se koná od 31. října do 5. prosince vždy v sobotu v místním kulturním domě. Přehlídku zahájí dnes soubor Martínek premiérou pohádky Míček. Začátek je v 15 hodin, vstupné jednotné 25 Kč. Rezervace vstupenek na tel. 602 448 348.

Jičín – Loutkové divadlo Srdíčko zve dnes 31. října do svých prostor hlavně malé diváky. Od 14 a od 16 hodin se odehraje pohádka Kačátko.

Hořice – Restaurace Dachova srdečně zve (nejen) rodiny s dětmi na Podzimní dětský den, který je naplánován na dnešek 31. října od 15 hodin. Děti si budou moci vyrobit lampión, vyřezat halloweenskou dýni, namalovat podzimní obrázky … Později se půjde ke Kalíšku, kde děti uvidí dachovského Skřítka! Více informací na tel.: 727 840 500 nebo na e-mailu dachova@email.cz.

SVÁTEK MRTVÝCH

Jičín/Sedličky – Dnes 31. října jste zváni do areálu Valdštejnské lodžie. Od 15 hodin začíná živá oslava mexického svátku mrtvých – Día de los Muertos. 15.00 – 17.00 výtvarné dílny, loutkoví smrťáci, cukrové lebky, dušičkové lucerny, zdobení oltářů, smrťácká kuchyně K-Klubu & Casa De Piedra, povídání o mexickém svátku Día de los Muertos. 17.00 Příběhy malé Lupitiny G – divadlo Loutky bez hranic. Veselá loutková výprava do Mexika za tamní barevnou oslavou Dušiček, abychom si připomněli, že smrti není třeba se bát, protože je to přirozená součást našeho života.
17.30 Cesta zahradou duší

HUDBA A ZÁBAVA

Jičín – V Music Clubu Tango na Valdštejnově náměstí je na dnešek 31. října připraven rockový večer se skupinou Reng „d" beng a hosté.

Češov – Koncert folk-bigbítové skupiny Z hecu se chystá na poslední říjnový den v češovské hospodě. Přijďte dnes 31. října v 19 h. do hospody v Češově za kulturním zážitkem.

Běchary – Klub důchodců pořádá v místním kulturním domě kulturně společenské akce Léčení hudbou. Dnes 31. října hraje od 14 do 18 hodin kapela Příchvojanka Mirka Vody.
Lázně Bělohrad – V kulturním sále lázní se dnes 31. října můžete těšit na country skupinu Tomy Opočno.
Začátek v 19 hodin.

Jičín – ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně vás zve na koncert Večer s harfou. Vystoupí Hana Hrachovinová (harfa), Ludmila Krčmáriková (housle), Pavel Krčmárik (klavír). Přijďte v pondělí 2. listopadu v 19 hodin do Porotního sálu Jičínského zámku. Zazní skladby B. Smetany, A. Piazzolly, C. Saint Saënse, J. L. Dusíka a dalších. Vstupné dobrovolné.

KVĚTINY A OVOCE

Třebihošť – Český svaz zahrádkářů vás srdečně zve na tradiční výstavu ovoce, zeleniny, květin, ručních prací a obrazů obohacenou o drobný prodej. Koná se v motorestu U Lípy dnes od 9 do 18 hodin a zítra od 9 – 17 hodin.

PŘEDNÁŠKY A BESEDY

Jičín – První přednáška v rámci akce Skládka: skládáme se na Sýrii se koná v pondělí 2. listopadu v zasedací místnosti Městského úřadu na Žižkově náměstí. Má název Uprchlíci: kdo jsou a odkud k nám přicházejí. Začátek v 18 hodin, přednáší Markéta Kutilová, novinářka a humanitární pracovnice s válečnou zkušeností ze Sýrie.
Na úterý se chystá v Židovské škole – Židovská 100, od 18.30 hodin pořad Na vlastní oči: beseda se syrskou rodinou. Vyprávět bude paní Dima, která se svou rodinou uprchla ze Sýrie v roce 2013 v době sílící občanské války kvůli vážným obavám o bezpečí své i svých blízkých.
Ve středu 4. listopadu bude na programu přednáška Židé, křesťané, muslimové: co se děje v dnešním světě. V Židovské škole přednáší od 18 hodin Terezie Dubinová, kulturoložka a hebraistka.
Lomnice nad Popelkou – Městské muzeum a galerie vás zve na přednášku nazvanou Eva Ulrychová – Příběhy archeologických nálezů. Koná se v úterý 3. listopadu od 17 hodin, vstupné dobrovolné.

Jičín – Přednáškový podzimní cyklus v Regionálním muzeu a galerii pokračuje v úterý 3. listopadu. Petr Tolar bude v Konferenčním salónku muzea přednášet na téma Českoslovenští legionáři 1914 – 1920. Začátek v 17 hodin, vstupné 30 Kč, studenti a senioři 20 Kč.

Hořice – Jak vychovávat v současné době děti k odpovědnosti a samostatnosti? Občanské sdružení Cesta k životu vás srdečně zve na setkání s lékařem Janem Paloučkem v úterý 3. listopadu od 18 hodin do přednáškového sálu knihovny (náměstí J. z Poděbrad).Vstupné: studenti, důchodci 50 Kč, ostatní 80 Kč.

VYHLÁŠENÍ 2015

Jičín – Auto moto klub Český ráj Jičín v AČR ve spolupráci s AMK Hořice vás zvou na oficiální slavnostní vyhlášení celkových výsledků Mistrovství a Přeboru České republiky silničních závodů motocyklů pro rok 2015, které se koná dnes od 17 h. v kulturním domě. Po slavnostním vyhlášení je pro pozvané připravené malé občerstvení v salónku v 1. patře, následuje volná zábava – Dj Zdeněk Vranovský.

DUŠIČKOVÉ BOHOSLUŽBY

Lázně Bělohrad – Římskokatolická farnost Lázně Bělohrad a skupina VíraS vás zvou na Večer chval. Uskuteční se v rámci vzpomínky na zemřelé v kostele Všech svatých v Lázních Bělohradu dnes 31. října od 18 hodin. Kostel bude přístupný od 15 hodin.

Jičín/Sedličky – Římskokatolická farnost – arciděkanství Jičín vás zve na poutní bohoslužbu Slavnost všech svatých do kostela pod Zebínem. Jičín – Sedličky,
dnes 31. října v 18 hodin.

Jičín – Dnes 31. října se v 17.00 hodin v Husově sboru Církve československé husitské koná dušičková pobožnost za zesnulé.
Ostroměř – Dnes vás zveme na na vzpomínkové odpoledne ke 100 letům založení kaple Nejsvětější Trojice. Program začíná ve 14.30 hodin v místní kapli. Připomeneme její vznik a význam. Následuje koncert souboru Pražské Mozartovo Trio a pěveckého sboru. Dušičkovou mši svatou bude celebrovat děkan Adam Depa.