Železnice – Římskokatolická farnost Železnice a Organum Cantate z.s.pořádají v pátek 28.srpna v 18 hodin v kostele sv. Jiljí poutní koncert. Zazní skladby od G.F.Händela, J.S. Bacha, W.A.Mozarta, A.Dvořáka a dalších. Vystoupí Václav Uhlíř (varhany). Vstupné dobrovolné. Prostředky z dobrovolného vstupného a případných darů budou použity na opravy ve zdejším kostele.

Butoves – Klub seniorů Butoves upozorňuje příznivce dobré zábavy, že v sobotu 29. srpna v 15 hodin začíná v Butovance další série oblíbených odpoledních zábav (19.9., 26.9., 10.10., 7.11., 21.11. a 12.12.).

Žeretice – Originál Harmonika duo Renáta a Josef Pospíšilovi, které znáte z televizních pořadů, potěší své fanoušky vystoupením v sobotu 29. srpna od 14 hodin na místním hřišti. Vstupné 100 Kč.

Běchary – V rámci akce Léčení hudbou pozvali pořadatelé na sobotu 29. srpna duo Kantiléna – manžele Fajtovi.
Zahrají a zazpívají vám v kulturním domě v době od 14 do 18 hodin.

Sobčice – Kulturní komise zve na posvícenskou zábavu. Přijďte zakončit prázdniny v sobotu 29. srpna od 15 hodin sousedským posezením k Obecnímu úřadu v Sobčicích. V případě nepříznivého počasí se akce koná v sále obecního hostince. K tanci i poslechu pro všechny generace hraje od 17 hodin Fanda a jeho banda. Občerstvení zajištěno.

Kamenice – Přátelé Kamenice a Konecchlumí jsou zváni tuto sobotu od 14 hodin na hřiště za obcí Kamenice na sousedské setkání. Soutěže, fotbálek, …

Ostroměř – Tělocvičná jednota Sokol Ostroměř pořádá Zatoulanou prodlouženou v sobotu 29. srpna od 19 hodin v ostroměřské sokolovně. Zveme všechny příznivce společenských tanců a absolventy tanečních kurzů všech věkových kategorií. večerem provází Roman Konopásek. K tanci hraje skupina viking. Vstup pouze ve společenském oblečení.

Cerekvice nad Bystřicí – Setkání u Vařinečku proběhne v sobotu 29. srpna od 18.00 hodin.
Program:
výstava dobových fotografií a materiálů, malý koncert pro kytaru a zpěv, osobnost sv. Vavřince – p. Marián Benkoj, duchovní ztišení – p. Eliška Zapletalová. Vstup na vlastní nebezpečí. Od Čenic možnost příjezdu až ke kapli.

Jičín – Poslední hudební vystoupení v rámci Prodlouženého víkendu – umění v ulicích se chystá na sobotu 29. srpna v průchodu Valdické brány. Od cca 10, 10.30 a od 19.30 hodin vystoupí Řehečské kvarteto s jarmareční hudbou.

Lázně Bělohrad – Městské kulturní středisko vás zve na nedělní koncert v Bažantnici, kde od 15 hodin zahraje Krakonoška.

Jičín – Kytarová kapela z K-klubu Brnkačka potěší návštěvníky zámeckého parku v neděli 30. srpna od 17 hodin. Akce se koná v rámci Jičínského léta, vstup zdarma.

LIBUŇSKÉ POZDRAVENÍ

Libuň – IX. ročník lidového jarmarku v areálu fary v Libuni (naproti kostelu) se chystá na pátek 28. a sobotu 29. srpna.
Pátek:
19 hodin – posezení se šermíři, po setmění ohňová show
Sobota:
9:00 – 18:00 Lidový jarmark – řemeslné zboží
9:00 – 18:00 otevřena Kavánova galerie v Markově Modrém pokoji
9:00 – 10:30 Soutěž družstev ve vaření – tentokrát téma: Kotlíková bašta – svoji specialitu je nutno uvařit na ohništi v časovém limitu 1,5 hodiny; přihlášky přijímáme do 25.8., vložné 200 Kč.
11:00 živý vstup historického flétnového kvintetu Paduana Hispanica
13:00 Paduana Hispanica
14:00 Komponované představení z období gotiky v podání skupin historického šermu pod vedením SHŠ Rytíři turnovského meče
15:00 Paduana Hispanica
Středověké občerstvení:
Taverna u ruky.
Celodenní vstupné 50 Kč.

VÝSTAVA

Jičín - Vodárenská věž na hrázi jičínského rybníka Kníže má nejen nového vlastníka. Už tuto sobotu tu bude po rozsáhlé rekonstrukci otevřena stálá expozice jičínského výtvarníka Petra Hebera. Objekty jsou na přání majitele umístěny v každém patře jako doplněk nově zabudovaného luxusního interiéru. Na sobotní desátou hodinu, kdy bude renovovaný objekt zpřístupněn, vás zve majitel věže a malíř Petr Heber. Úvodní slovo bude mít Petr Krupka. 

OTEVŘENÍ STATKU

Bukvice – Slavnostní otevření bývalého Škaloudova statku čp. 28 v Bukvici se koná v sobotu 29. srpna ve 14 hodin.
Program:
14.00 zahájení, 14.15 slavnostní přestřižení pásky, prohlídka budovy po rekonstrukci
14.30 hudební vystoupení Lucie Doušové, 15.00 Křest sborníku O Bukvici a Křelině, 15.30 možná přijde i kouzelník, vystoupí kouzelník Radek, soutěže pro děti, kouzlo, diskotéka, 17.30 K tanci a poslechu hraje K-Band. Doprovodný program: prezentace obce.

KONEC SEZÓNY

Dachova – Ukončení sezóny na koupališti Dachova se chystá na sobotu 29. srpna. Připraven bude od 13 od 14.30 hodin soutěžní pochod pro děti Cesta pohádkovým lesem, startuje se u lomu sv. Josefa. Návštěvníci si odpoledne užijí i vodní hrátky, zkušební jízdy na kánoi, kajaku. Hrát bude od 14.15 lázeňský orchestr Dalibor, vystoupí Artrosa. Bohaté občerstvení zajištěno, dobové oblečení vítáno. Soutěže a skákací hrad pro děti.

Ostroměř – Spolkové organizace obce Ostroměře pořádají v sobotu 29. srpna od 14 hodin Konec prázdnin v loděnici. Místo konání: loděnice v Ostroměři. budou pro vás připraveny soutěže a pro milovníky vodního sportu závod v slalomu na Javorce. Převleky s vodní tématikou vítány. V loděnici bude připraveno občerstvení s opékáním buřtů.

ŽĎÁRSKÉ DOŽÍNKY

Ždár u Staré Paky – SDH Žďár a Klub historické techniky Jilemnice vás zvou na Žďárské dožínky. Uskuteční se v sobotu 29. srpna u bývalé školy.
11.00 příjezd techniky, přehlídka veteránských traktorů z období kolem r. 1950
13.00 ukázka mlácení obilí na historické mlátičce
15.00 vystoupení Jilemnického spolku paní a dívek v dobovém oblečení a ukázka práce s cepem
16.00 ukázka orby historickou technikou
17.00 ukázka mlácení obilí na historické mlátičce
19.00 odjezd techniky
Uvedené časy jsou pouze orientační.
19.00 – 24.00 taneční zábava, živá hudba duo Family
Akce se uskuteční za podpory obce Levínská Olešnice.
Pivo, limo, občerstvení po celý den.
www.hasicizdar.cz

SOUTĚŽ PSŮ

Pševes – Na místním cvičišti se v sobotu 29. srpna koná tradiční závod psů služebních plemen. Již 12. ročník soutěže nazvané O pohár města Kopidlna startuje v 9 hodin, prezence začíná v 8 hodin. Soutěžící absolvují disciplíny poslušnost a obrana, hodnotit se bude dle zkušebních řádů ZZO, ZM ZVV1. Občerstvení jako kýta na grilu, klobásy, pivo a limo je pro příznivce kynologického sportu zajištěno.

AQUACENTRUM

Jičín – Od 17. srpna do 6. září probíhá pravidelná odstávka Aquacentra. Během ní dojde k rekonstrukci vířivek a dámských sprch a k servisu technologií. Koupaliště Kníže je i nadále v provozu.

DIVADLO

Libáň – Zveme vás na novou hru Divadla poezie Veršotepec aneb Když mobily ještě nebyly. Fraška o třech jedinečných ženách hledajících toho pravého. Přijďte v pátek 28. srpna před 19. hodinou do budovy sokolovny.

Jičín/Sedličky – Kočovné divadlo Macaravana uvede v pátek 28. srpna dvě představení.
Ojedinělý projekt matek s dětmi v karavanu, ve kterém cestovaly z Portugalska do Čech.
11.00 představení pro rodiče s dětmi od 1 do 5 let. 17.00 představení pro veřejnost

Lázně Bělohrad – Městské kulturní středisko Lázně Bělohrad uvádí v sobotu 29. srpna od 20 hodin v zámeckém parku hudební komedii Zítra to roztočíme, Jaroušku.
Dvě hodiny smíchu a skvělých písní.

Jičín – Autorská hra Víkend s Bohem je zamyšlením nad věcmi vážnými i nevážnými a o tom, co by se stalo, kdyby u nás zaklepal nečekaný návštěvník. 17:00 – 18:30 hodin – přednáška s mystičkou Ivankou Adamcovou, 18:30 – 19:00 hodin – přestávka. 19:00 – 22:00 hodin – divadelní hra Víkend s Bohem. V polovině představení 20 min přestávka.
Masarykovo divadlo, sobota 29. srpna od 17 hodin.

NEJEN DĚTEM

Stav – Okrašlovací spolek Stav zve děti i dospělé na Loučení s prázdninami. Lehce strašidelná akce se uskuteční v pátek 28.srpna, sraz je na zahradě Zdeňka Beneše v 18 hodin. Po setmění se děti vydají zdolat Bobříka odvahy, kdy je na stezce budou čekat strašidelné postavičky, kolem kterých proklouznou jen ty neodvážnější. Pro malé hrdiny jsou připraveny zajímavé ceny a také dřevěné skládačky od firmy Topa Toys Stará Paka. Nachystáno bude i občerstvení, takže si zaškrtněte do kalendáře pátek 28. srpna a přijďte mezi nás.

Ostružno – Obecní úřad, hasiči a místní knihovna Army – dětský den pro děti a dospělé. Koná se v sobotu 29. srpna od 14 hodin na místním hřišti. Dětská tombola, občerstvení zajištěno, makety vojenské techniky. Oblečení ve vojenském stylu vítáno.
Střelnice Buffalo Bill – výborná zábava pro děti a dospělé.

Jičín – V zahradě Pod Koštofrankem naproti Rumcajsově ševcovně se každou prázdninovou sobotu odehrávají pohádky, které jsou určeny pro děti i dospělé. 29. 8. Jak se Honza učil latinsky – Smolík – Procházka, Jičín.

Humprecht – Rozloučení s prázdninami na zámku Humprecht se koná v sobotu 29. srpna od 15 hodin. Zveme děti i dospělé na klasickou pohádku Karla Jaromíra Erbena Zlatovláska. Loutkovou pohádku zahrají Kateřina a Jan Kašparovi z Miletína.

Roškopov – V areálu chaty AVZO Roškopov se v sobotu 29. srpna koná od 14 hodin Dětský den.

Dolní Nová Ves – Dětské odpoledne aneb Rozloučení s prázdninami se chystá na tuto sobotu od 14 hodin u hasičské zbrojnice. Ukázka techniky záchranné služby z Hradce Králové, soutěže pro děti,
občerstvení, sportovní vyžití, hasičská technika, hudba.