Výstavní plochy v kavárně chce Jiří Vydra využít k prezentaci díla regionálních výtvarníků se zaměřením na ilustraci, a to i vzhledem k projektu Pohádky tisíce a jedné země.
Každý víkend se tu uskuteční akce, při nichž si můžete obrazy prohlédnout.

Blata – Fan klub Ivo Neslera a přátelé pořádají vzpomínkovou výstavu obrazů Krajiny mého života.
V pátek 13. února bude v hospodě Na Blatech k vidění dílo malíře a výtvarníka Ivo Neslera, který nás opustil před 15 lety. Jeho krajiny zná každý Jičíňák a je možné se s nimi setkat v příbytcích mnoha obyvatel našeho kraje. Český ráj mu učaroval a siluety i horizonty na jeho obrazech připomínají důvěrně známá místa v krajině kolem nás, ale evokují i křivky ženského těla, které Ivo upřímně obdivoval a ctil.
Výstavu zahájí v 17 hodin výtvarník Petr Ludwig.

Jičín – V Knihovně Václava Čtvrtka je v Galerii radosti k vidění výstava Bohemia Mia. Zájemci mohou zhlédnout dokumenty o čtyřletém pobytu italských obyvatel z oblasti Valle Di Ledro na našem území za 1. světové války. Tehdy započatá přátelství trvají často až dodnes. Expozice bude přístupná v půjčovní době knihovny do 28. února.

Jičín – Přijďte načerpat inspiraci do výstavní chodby jičínského muzea. Výstava s názvem Perličkové kabelky vznikla ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a firmou Atlas Bijoux Zásada. Představeny budou kabelky vyrobené z broušených a sekaných skleněných perliček a perlí, ale například také z těch plastových či dřevěných. Výstava Perličkové kabelky je otevřena od 17. ledna do 8. března.

Jičín – Skleněná tavená plastika a návrhy interiérů Miloslava Říhy jsou k vidění do 1. března v zámecké galerii muzea. Vrchlabský výtvarník a architekt svá umělecká díla představuje ve dvou rovinách. První tvoří jeho volná tvorba, prezentovaná současnou skleněnou tavenou plastikou, druhá rovina pak sleduje Říhovy interiérové návrhy. Pozor na změnu otevírací doby, a to na denně od 10 do 16 hodin mimo pondělí, která platí pro všechny prostory Regionálního muzea a galerie.

Železnice – Železnice v dřívějších dobách v obrazech z depozitáře. Expozici můžete navštívit do 27. února v otevírací době muzea od středy do pátku 9.00 – 11.30 a 13.00 – 16.30 hodin. Bližší informace nebo rezervace na telefonu (skupiny nad 20 lidí si mohou domluvit i individuální návštěvu mimo otvírací dobu), telefon 732 836 309.

Libošovice – V měsíci únoru je v Galerii Na návsi k vidění výstava Svět očima indických dětí. Obrázky namalované indickými dětmi přivezla ze svého pobytu v Indii Jitka Chrtková ze Sobotky, která učila v indických školách děti ze slumu. Výstava je přístupná v úředních hodinách OÚ Libošovice a v půjčovní době knihovny v pátek 15 – 18 h.

Hořice – Městské muzeum vás zve na výstavu Šlápněte do pedálů. Expozice bude k vidění do 27.3.2015.

Hořice – Městské muzeum Hořice připravilo expozici Tak běžel čas – výstava gobelínů Květy Rumlové. Nachází se v malé síni muzea a je k vidění od 4. do 27. února.
Otevřeno v úterý až pátek 8 – 12 a 13 – 16 hodin.
www.horice.org/muzeum

Hořice – Městské muzeum a galerie Hořice vás zve na výstavu 150 let divadelního sálu. Expozice je umístěna v přísálí (ve spojovací chodbě) 1. patra hořické radnice. a je k vidění do 20. února.
Otevřeno pondělí a středa 8 – 17, úterý a čtvrtek 8 – 15 hodin a pátek 8.-14.30 odin.

Nová Paka – Fotoklub Nová Paka si dovoluje vás pozvat na výstavu fotografií členů fotoklubu. Expozice je otevřena v malém sále MKS do 21. února (po – pá 8 – 16 hl, so + ne 14 – 16 h.).

Nová Paka – Do konce měsíce března je v městské knihovna k vidění výstava Vietnamská odysea. Autorem je lékař Vratislav Čermák.

Lomnice nad Popelkou – Prezentace celoživotního díla textilní výtvarnice, grafičky, pedagožky, akademické malířky Libuše Kaplanové z Prahy, která měla rodové kořeny v Lomnici n. Popelkou probíhá v lomnickém muzeum. Její tapiserie, koláže a obrazy můžete obdivovat do úterý 17. března do 16 hodin.

Lomnice nad Popelkou – Výstava na zámku Má vlast cestami proměn se z technických důvodů nekoná.