VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Naše tipy, kam za kulturou a dalšími akcemi v regionu

Železnice – V sobotu 4. března jste zváni na sokolské šibřinky, které pořádá TJ Sokol Železnice, z.s., oddíly fotbalu a stolního tenisu. Hraje Styl.

3.3.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavel Bohun

Vrbice – Sbor dobrovolných hasičů Vrbice pořádá dětský karneval v sobotu 4. března od 13 hodin v sále Obecního domu ve Vrbici. K tanci a poslechu hraje DJ Žanet. Pro děti jsou připraveny soutěže a balíček sladkostí, vstupné je dobrovolné. Večer pak od 20 hodin opět v režii dobrovolných hasičů se zde koná maškarní bál od 20 hodin. K tanci a poslechu hraje skupina Formace. Občerstvení zajištěno, masky mají vstup zdarma.

Střevač – Dobrý rok všem laufr přeje, medvěd s hospodyní tanec vede, všichni jste zváni, hospodyně, hospodáři, datum poznačte si v kalendáři: v sobotu 4. března se koná Střevačský masopust. Začátek v 8.30 hodin ve Střevači u prodejny, poté projde průvod vesnicí, v plánu je soud s medvědem a nakonec na hřišti zabijačkové hody.

Lázně Bělohrad – V sobotu 4. března od 19 hodin se v kulturním sále lázní koná taneční večer s hudbou skupiny Wings.

Libošovice – V sobotu 4. března od 16 hodin bude v Knihovně Antonína Bocha vyprávět zemědělský inženýr Jaroslav Egert z Kacanov o pivovarech v Českém ráji. Řadu let se věnuje historickému bádání na nejrůznější témata. Velký ohlas měla mezi čtenáři jeho kniha Mlýny na Žehrovce. Je autorem a spoluautorem i řady dalších knih zaměřených na regionální historii. V loňském roce např. vyšla zajímavá a velmi pěkně vypravená kniha pojednávající o historii a současnosti jeho rodné obce Kacanovy. Nejen přátelé piva jsou vítáni ve skromném prostředí libošovické knihovny.

Hořice – Český svaz chovatelů pořádá ples chovatelů, koná se v sobotu 4. března od 20 hodin v Domě kultury Koruna. K tanci hraje skupina Servis – Vokap.

Dobrá Voda u Hořic – Obecní úřad pořádá v kulturním domě v sobotu 4. března dětský maškarní karneval. Začátek je ve 14 hodin, na programu tanec, soutěže, hodnocení masek, drobné ceny i občerstvení pro děti.

Lázně Bělohrad – V pondělí 6. března od 19 hodin se v kulturním sále lázní koná taneční večer se skupinou Premier.

Jičín – V úterý 7. března se ve Valdštejnském zámku uskuteční koncert Společná věc Tomáše Pfeiffera, začíná v 19 hodin.

Jičín – Knihovna Václava Čtvrtka zve na uvedení nedávno vydaného překladu knihy povídek „Cizinec v manželství" srbského autora a světově uznávaného filmového režiséra Emira Kusturici. Autorkou překladu ze srbštiny je Draga Zlatníková z Jičína, s níž si budeme povídat o zajímavých a náročných místech v textu šesti povídek a také o tom, proč nabídku nakladatelství Garamond Praha přijala. Knihovna Václava Čtvrtka zvolila pro setkání s knihou a její překladatelkou 8. březen a těší se na váš zájem v 18 hodin.

Jičín Sedličky – Jaro se probouzí a ve Valdštejnské lodžii raší bohatý program. Přijměte pozvání na nečekanou návštěvu originálního mezinárodního tria na své cestě ze Stockholmu do Lublaně. Trojice excelentních muzikantů Wild Strings Trio hrající na strunné nástroje energickou hudbu s vlivy world music, improvizace a klasické hudby, koná se ve středu 8. března od 20 hodin.

Lázně Bělohrad - Městské kulturní středisko připravilo k MDŽ pořad Procházka českou operetou. Na programu budou slavné melodie Rudolfa Frimla, Oskara Nedbala, Karla Hašlera a Rudolfa Piskáčka.
Vystoupí: sopranistka Ivana Veberová - sólistka opery DJKT v Plzni a nositelka ceny Thálie
tenor Lubomír Havlák - sólista Státní opery a Národního divadla v Praze
za klavírního doprovodu Ireny Havlákové – pedagog AMU
Pořad nejen pro ženy proběhne v sále kulturním lázní 8.března od 19 hodin, vstupné 50 Kč.

Libáň – V obřadní síni městského úřadu se koná další z poetických podvečerů s Křeslem pro hosta, tentokrát ve čtvrtek 9. března 17 hodin. Jako připomenutí výročí tragického skonu (10. 3. 1948) československého diplomata a politika, syna prvního československého prezidenta, ministra zahraničí londýnské exilové vlády a oběti komunistického režimu připravil autor pořadu, hudební skladatel Daniel Dobiáš program, který je koncipován jako muzikoterapie za aktivní účasti interpretů i posluchačů.
Kytičku národních písniček, zvučných, veselých i smutných, tak jak si je notoval T. G. Masaryk, jeho syn Jan a spolu s nimi mladičká Jarmila Novotná, zazpívá dětský pěvecký sbor z Loun; úryvky z Fischlovy knihy rozhovorů s Janem Masarykem přednese Elen Brandtová. Určitě oceníme, jak aktuální jsou Masarykovy postřehy a postoje, ač zasazeny do zcela jiné historické etapy, jako by byl naším současníkem. Pořadatelem je hudební festival Foerstrovy dny ve spolupráci s Městským úřadem v Libáni a Městskou knihovnou, kde byl zahájen předprodej vstupenek u Lucky Hlaváčkové. Jednotné vstupné 70 Kč, pouze do vyčerpání kapacity míst.

Valdice – Obec Valdice, MŠ a ZŠ zvou v pátek 10. března od 15.30 hodin na dětský karneval. Koná se v místním kulturním domě, vstupné dospělí 30 Kč, děti 10 Kč, předškolní děti v doprovodu rodičů.

Železnice – V pátek 10. března a v sobotu 11. března od 19 hodin se v Café Terasy bude konat degustace vína od výhradního dodavatele Ondry Konečného, který hospodaří na vlastních vinicích, kde 70 procent tvoří bílé odrůdy vína. Je zastáncem myšlenky, že spojení vhodných agrotechnických postupů a tradičních metod výroby zděděných po předcích, je možné vyrábět zcela originální a lahodná vína s jedinečným rukopisem. Bílá vína mají moderní styl, červená jsou naopak díky zrání v sudech tělnatá s výraznějšími taniny mladých vínech. K degustaci bude cca 12 druhů vína, pro vaši chuť budou připravené různé druhy sýrů, uzeninky a zeleninka. Vstupné je 280 Kč (vše v ceně).

Nová Paka – V sobotu 11. března se od 14 hodin koná u příležitosti Mezinárodního dne žen společenské odpoledne, na které zve Levicový klub žen Jičín samozřejmě i muže. Uskuteční se ve velkém sále U Militkých v KD Velvety v Nové Pace, připraven je kulturní program, k poslechu a tanci zahraje hudba Akord Josefa Vance. Pro účastníky jsou již tradičně připraveny svozové trasy dvěma autobusy z celého okresu.

Jičín – Svaz postižených civilizačními chorobami, ZO Jičín, zve všechny své členy a celou širokou veřejnost na taneční zábavu nazvanou Josefovská veselice. Místo konání: jičínský penzion – restaurace U všech čertů, M. Koněva 73. Kdy: sobota 11. března od 15 hodin. K poslechu a k tanci hraje Stanislav Deyl.

Choteč – Zahrádkářský a sportovní spolek Choteč pořádá v sobotu 11. března v místním hostinci U Šulců tradiční maškarní ples. Hraje skupina Chorus z Chrudimi, předtančení zajistí Hartdance z Jičína, začátek v 19.30 hodin, vstupné 100 Kč, bohatá tombola.

Bystřice – V obci chtějí přivítat jaro a oslavit svátek žen jako každý rok malou zábavnou estrádou a to 11.března od 16 hodin v sále Bystřické hospody. Přijďte si po dlouhé zimě popovídat se sousedy a přáteli a zasmát se při úsměvném programu, který pro vás připravili Přátelé z Bystřice.

Samšina – V místní restauraci v sobotu 11. března od 19.30 hodin pořádá Klub přátel české písničky 2. Společenský ples. K tanci a poslechu zahraje Příchvojanka pod taktovkou Mirka Vody. Přijďte se pobavit a zkusit štěstí při bohaté tombole, vstupné 50 Kč.

Hořice – AMK Hořice pořádá ples motoristů, k tanci hraje skupina Servis – Vokap, koná se v sobotu 11. března od 20 hodin, vstupenky k dostání v restauraci Koruna.

Mladějov – TJ Sokol zve na Sokolský ples, který se koná v sobotu 11. března od 20 hodin v mladějovské restauraci. Vystoupí akrobatičtí gymnasté Flying Boys Kolín, k tanci a poslechu zahraje Kontakt.

Hořice – Spolek Strozzi zve na přednášku Vojtěcha Marka Stopem z Vladivostoku domů. Koná se ve čtvrtek 16. března od 18 hodin v přednáškové místnosti za knihovnou. Dobrovolné vstupné bude věnováno na opravu zámku.

Vidochov – SDH a OÚ Vidochov zvou na místní hřiště v sobotu 18. března od 14 hodin, ve srubu se zde koná dětský karneval. Občerstvení bude zajištěno, tak jako i soutěže o ceny.

Bystřice – V sále Bystřické hospody se bude 18. března konat dětský maškarní karneval od 15 hodin. Zveme všechny masky na tanec a soutěže při živé hudbě. Vstupné dobrovolné. Těšíme se na vás.

Staré Místo – Obec a SDH Ostružno pořádají v sobotu 18. března hasičský bál. Koná se v motorestu ve Starém Místě, začátek ve 20 hodin. Hudba: Medikament, vstupné: 80 Kč
Bohatá tombola. Ukázka moderních tanců – Zuzanka a Lukášek. Odjezdy autobusu: 19.15 hod. – u stánku PNS, 19.20 hod. – Březina, 19.25 hod. – Hlásná Lhota, 19.30 hod. – Ostružno, 19.40 hod. – Šlikova Ves a Staré Místo.
Zpět ve 2.30 hodin.

Jičín – Československá obec legionářská a Nadační fond Legie 100 zvou na slavnostní představení repliky legionářského vlaku, které se koná v úterý 21. března od 10 hodin na jičínském vlakovém nádraží.

Nová Paka – Ve dnech 26. a 27. března v době od 8.30 do 17 hodin se koná v Centru bez bariér (budově č. 2) Jarní jarmark – den otevřených dveří. Bude možné zde zakoupit například textilní výrobky, obrázky vyrobené voskem, velikonoční dekorace a další výrobky pro radost od klientů ústavu. Veřejnosti bude umožněna prohlídka prostor denního stacionáře, sociální rehabilitace, půjčovny kompenzačních pomůcek i dílen pro hendikepované. V dílničkách si můžete zkusit sami něco vyrobit, malovat na keramiku apod. Akci pořádá Život bez bariér.

Autor: Redakce

3.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Mladšímu dorostu Jičína se daří

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Školáci mají nový prostor pro experimenty a bádání

Lázně Bělohrad - V místní základní škole slavnostně otevřeli novou učebnu pro přírodovědné předměty.

Pátrání po vozidle. Přihlásí se řidič sám?

Jičínsko - Svědectví může významně pomoci při objasnění tragické dopravní nehody.

Na škole deváťáci zpacifikovali demonstrující osmáky

Hořice - Státní svátek Den boje za svobodu a demokracii si žáci i učitelé ZŠ a MŠ Na Daliborce uctili velmi neobvykle. Starší děti připomněly těm mladším, co se událo na Národní třídě v Praze 17. listopadu roku 1989 venku před školou.

Bouře jménem optimalizace. Které školy čeká slučování?

Královéhradecko - Optimalizace se jen minimálně dotkne krajského města. Střední potravinářská škola ve Smiřicích spojí síly s královéhradeckou Střední školou služeb, obchodu a gastronomie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT