Texty písní svérázného písničkáře a baviče Pepy Štrosse z Klášterce nad Ohří mají nadhled a lehkou ironii. Věčnou inspirací je mu jeho vlastní početná rodina. Veselé a neotřelé historky z rodinného kruhu jsou tedy již po mnoho let nedílnou součástí jeho koncertů. Jako kytarista si může tykat se strýčky od swingu, ale uslyšíte ještě doprovodnou kytaru jeho šikovného synka Matěje. „Do čtyřiceti let se písničkář hledá, od čtyřiceti do padesáti tvoří, od padesáti do šedesáti vykrádá sám sebe, to už mám za sebou, a po šedesátce už se musí věnovat svým dětem, aby z nich něco bylo," směje se písničkář na celé kolo. Pepa Štross nezapře, že se v mládí věnoval ochotnickému divadlu. Skvělou recitací Kainara, Préverta, Ferlinghettiho či Villona mile překvapí i ty největší smíšky v sále. Pro tuto nezvyklou kreativitu a okamžité navázání kontaktu mezi jevištěm a hledištěm je Pepa Štross vyhledávaným moderátorem celé řady folkových festivalů. Doposud Pepa natočil sedm alb, jeho písně převzali do svého repertoáru např. Nezmaři, Devítka, Stráníci, Roháči, Přelet, Vojta Zícha a další interpreti. Vstupné 280 Kč, rezervace nutná, kapacita je malá… na info@cafeterasy.cz nebo tel. kavárny 733533611.

Lázně Bělohrad – Městské kulturní středisko Lázně Bělohrad uvádí pořad Živák lázeňský, určený pro milovníky folkové, trempské, country a příbuzné muziky, který se postupem času stal výběrovým předkolem letního Country festivalu „Pod Hůrou". Na podzim loňského roku vstoupil pořad do svého osmého ročníku. V Bělohradě dobře známý Mirek Ošanec uvede v sále lázní jeho čtyřicáté osmé pokračování, do kterého pozval další vynikající interprety. V pořadu vystoupí písničkářka Saša Niklíčková a duo Hořký kafe. Kde: sál lázní v pátek 24. února od 19 hodin, vstupné je 50 Kč.

Pozvánka.

Jičín – Výbor Sokola srdečně všechny zve na 15. Sokolské šibřinky, které se uskuteční v sobotu 25. února v Masarykově divadle. Začátek v 19.30 hodin, vstupné 150 Kč, masky sleva 80 Kč.

Valdice - Masopustní zábava se uskuteční v sobotu 25. února ve vinárně Kulturního domu Valdice, masopustní průvod začne v 15 hodin u místní mateřské školy. Čeká vás živá hudba a zabijačkové pochoutky - ovar, prdelačka, tlačenka, jitrnice, prejt a kroupy.

Bystřice – Obec a MŠ zvou na 3. obecní ples v sobotu 25. února od 20 hodin v sále Bystřické hospody. K tanci zahraje FK-Band Music, vstupné 100 Kč.

Dětenice – Pořadatelé srdečně zvou na slavnostní udílení sošky Jivínského Štefana za pozoruhodný kulturní počin roku 2016 a za dlouholetou kulturní činnost. Datum konání je tradiční – tedy 25. února, a stane se tak po jedenadvacáté. Letos se tohoto setkání lidí spjatých s kulturou ujala obec Dětenice a zve do sokolovny, kde od 15 hodin začíná prezence účastníků a od 16 hodin program. Udělení Jivínského Štefana potěší někoho z obětavých tvůrců „bohulibých" kulturních aktivit a povzbudí ty, jejichž snaha obohatit život své obce i široké veřejnosti nezůstala nepovšimnuta. Těší se organizátoři Štefanská komise, Nadační fond Jičín – město pohádky, Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně, Prochoroviny a obec Dětenice.

Robousy – Sbor dobrovolných hasičů Robousy zve na tradiční Maškarní ples, který se koná v sobotu 25. února od 20 hodin v pohostinství v Robousích. K tanci a poslechu hrají Zabar, vstup masky 40 Kč, ostatní 60 Kč.

Jičín – Centrum přírodních věd zve všechny, kteří se chtějí dozvědět více o vzniku vesmíru, případně si vyvrátit, nebo potvrdit svoji teorii vzniku. Ve čtvrtek 2. března proběhne od 18 hodin přednáška „Byl velký třesk" od fyzika z ČVUT Prof. RNDr. Petra Kulhánka CSc. Na přednášku je možná rezervace míst. Kde: Centrum přírodních věd – Hvězdárna Jičín (Raisova 310), cena: 50 Kč / 20 Kč (zlevněné vstupné děti a členové ČAS).

Pozvánka.

Železnice – V sobotu 4. března jste zváni na sokolské šibřinky, které pořádá TJ Sokol Železnice, z.s., oddíly fotbalu a stolního tenisu. Hraje Styl.

Vrbice – Sbor dobrovolných hasičů Vrbice pořádá dětský karneval v sobotu 4. března od 13 hodin v sále Obecního domu ve Vrbici. K tanci a poslechu hraje DJ Žanet. Pro děti jsou připraveny soutěže a balíček sladkostí, vstupné je dobrovolné. Večer pak od 20 hodin opět v režii dobrovolných hasičů se zde koná maškarní bál od 20 hodin. K tanci a poslechu hraje skupina Formace. Občerstvení zajištěno, masky mají vstup zdarma.

Jičín – V úterý 7. března se ve Valdštejnském zámku uskuteční koncert Společná věc Tomáše Pfeiffera, začíná v 19 hodin.

Samšina – V místní restauraci v sobotu 11. března od 19.30 hodin pořádá Klub přátel české písničky 2. Společenský ples. K tanci a poslechu zahraje Příchvojanka pod taktovkou Mirka Vody. Přijďte se pobavit a zkusit štěstí při bohaté tombole, vstupné 50 Kč.

Vidochov – SDH a OÚ Vidochov zvou na místní hřiště v sobotu 18. března od 14 hodin, ve srubu se zde koná dětský karneval. Občerstvení bude zajištěno, tak jako i soutěže o ceny.