Nová Paka – Koncert pořádaný ZUŠ Nová Paka se uskuteční 15. února od 19 hodin v Hotelu Centrál v Nové Pace. Nese název Venezuelské písně, které představí Marta Töpferová & Ernesto Chuecos. Bližší informace též na www.zusnovapaka.cz

Nová Paka – Zveme vás na premiéru nového filmu „Devět kil", který pojednává o vítězství packého extrémního sportovce Daniela Polmana v závodě Slovakia Ring 24 Cycling Race v červenci 2016. Svým výkonem 911,68 km mimo jiné posunul hranici českého rekordu v cyklistické čtyřiadvacetihodinovce a stal se jedním z mála lidí na světě, kteří během jednoho dne na kole urazili vzdálenost delší než 900 km. Diváci se mohou těšit na Danovu zábavnou přednášku předcházející filmové projekci. Ve filmu návštěvníci kina jistě ocení skvělou kameru a střih Petra „Ňůmena" Nováka i herecké výkony Honzíka Suka aka šíleného vědce a Axla Sekota aka mafiána – ústřední postavy minulého filmu „98 hodin brouka". A kdo tento loňský film neviděl, budete mít možnost ho vidět v Kině Nová Paka v pátek 17. a v sobotu 18. února od 17.30 (včetně přednášky o projektu Praha-Sněžka …okolo ČR: 1463 km a 24 300 m na kole a pěšky pod 98 hodin). Premiéra filmu „Devět kil" se uskuteční po oba dny od 20 hodin. Na konci programu proběhne kromě krátké besedy i tradiční tombola o hodnotné ceny. Z každé vstupenky jde 20 Kč na Domeček plný koleček.

Jinolice / Podůlší – SDH Jinolice pořádá dětský karneval v sobotu 18. února od 14 hodin v hospodě Na Jívě v Podůlší. Zajištěna je živá hudba i bohatá tombola.

Hořice – Strozzi, spolek přátel hořického zámku srdečně zve v sobotu 18. února všechny hořické sousedy i přespolní přátele na první hořický zámecký masopust. A na co se můžete těšit? Masopustní veselice začne v 10 hodin, kdy od zámku vyjde průvod masek a projde centrem města. Poté se vrátí na zámek, kde přibližně o půl dvanácté začne u zámecké tvrze program a zábava, vepřové hody (oblíbené pochoutky si můžete nakoupit i s sebou domů), trocha muziky, kejklů a spousta legrace. Budete si také moci vyzkoušet staročeský masopustní zvyk zabíjení kohouta, nechat hádat budoucnost, smlouvat se židem atd. Vlastní masky vítány! Odložte ostych a přijďte se pobavit na první zámecký masopust! Předpokládaný konec akce je v 15 hodin.

Cholenice – Obec Cholenice a Veselá parta Pod Cylindrem pořádá v sobotu 18. února od 20 hodin v hostinci U Vaňků Ples pod Cylindrem. K tanci a poslechu hraje FK Band. Občerstvení zajištěno, vstupné 100 Kč. Losování sponzorských darů.

Vysoké Veselí – Místní sbor dobrovolných hasičů zve na již tradiční 126. Hasičský ples. Koná se v kulturním domě ve Vysokém Veselí v sobotu 18. února od 20 hodin. K tanci a poslechu hraje skupina Pohoda, program zpestří vystoupení mažoretek ve 20.30 hodin. Vstupné je 100 Kč, přichystána je hra o bohaté ceny.

Libošovice – Knihovnice Alena a Eva zvou na první letošní vernisáž. Tuto sobotu 18. února v 16 hodin slavnostně zahájíme výstavu obrázků, které zdobí „Galerii na návsi" od začátku roku 2017. Čtenářům a návštěvníkům se obrázky květin, zvířat i romantických zákoutí našeho krásného kraje moc líbí. RSDr. Jaroslav Kunst je rodák z Oseka u Sobotky (*1948), svoje malířské nadání projevoval již na sobotecké základní škole. Ačkoliv ho životní cesty vedly jiným směrem, malířské nadání zůstalo. Znovu se projevilo v posledních letech, kdy se mu již jako důchodce může plně věnovat. V aktivním věku žil s rodinou v Mnichově Hradišti, nyní bydlí s manželkou v jejím rodišti v Malechovicích.

Hořice – Jak se přírodní zákony projevují v mezilidských vztazích? Občanské sdružení Cesta k životu vás srdečně zve na setkání s MUDr. Janem Paloučkem v úterý 21. února od 18 hodin v přednáškovém sále Městské knihovny v Hořicích (náměstí J. z Poděbrad). Na čem je založen zdravý vztah člověka k člověku? Jak ovlivňují mezilidské vztahy naše zdraví? Mezilidské vztahy a rovnováha mezi dáváním a braním. Zákon akce a reakce. Jaká láska člověka k druhým i k sobě opravdu prospívá? Vstupné: studenti, důchodci 50 Kč, ostatní veřejnost 80 Kč.

Jičín – Výbor Sokola srdečně všechny zve na 15. Sokolské šibřinky, které se uskuteční v sobotu 25. února v Masarykově divadle. Začátek v 19.30 hodin, vstupné 150 Kč, masky sleva 80 Kč.

Bystřice – Obec a MŠ zvou na 3. obecní ples v sobotu 25. února od 20 hodin v sále Bystřické hospody. K tanci zahraje FK-Band Music, vstupné 100 Kč.

Železnice – V sobotu 4. března jste zváni na sokolské šibřinky, které pořádá TJ Sokol Železnice, z.s., oddíly fotbalu a stolního tenisu. Hraje Styl.

Vrbice – Sbor dobrovolných hasičů Vrbice pořádá dětský karneval v sobotu 4. března od 13 hodin v sále Obecního domu ve Vrbici. K tanci a poslechu hraje DJ Žanet. Pro děti jsou připraveny soutěže a balíček sladkostí, vstupné je dobrovolné. Večer pak od 20 hodin opět v režii dobrovolných hasičů se zde koná maškarní bál od 20 hodin. K tanci a poslechu hraje skupina Formace. Občerstvení zajištěno, masky mají vstup zdarma.

Samšina – V místní restauraci v sobotu 11. března od 19.30 hodin pořádá Klub přátel české písničky 2. Společenský ples. K tanci a poslechu zahraje Příchvojanka pod taktovkou Mirka Vody. Přijďte se pobavit a zkusit štěstí při bohaté tombole, vstupné 50 Kč.

Přednáška o změně vašeho života

Jičín – Svaz postižených civilizačními chorobami zve v úterý 21. února od 14 hodin do zasedací místnosti městského úřadu na besedu na téma Změň svůj život ty, nikdo jiný to za tebe neudělá. Jde o povídání nejen o terapeutické metodě RUŠ s Ivou Labaštovou o tom, jak nás celý život ovlivňují negativní programy z dětství a jak se jich můžeme snadno zbavit.

Hudební lahůdka se chystá v Koruně

Hořice – Britský hráč na foukací harmoniku a zpěvák Will Wilde patří mezi nejlepší evropské foukačkáře a vystoupí s kapelou Roosevelt Houserockers. Představí se 23. února od 19:30 hodin v Domě kultury Koruna. Nenechte si ujít tento jedinečný hudební zážitek.
Na foukací harmoniku hraje Will Wilde od svých 16 let, učil se a vyrůstal na hudbě Led Zeppelin, Free a Deep Purple. Majitel prestižního německého blues labelu Ruf Records Thomas Rufus ho nazývá „Hendrixem bluesové harmoniky".
Rakouská kapela Roosevelt Houserockers, která bude Willa doprovázet, je bluesrockové uskupení, které svým strhující pódiovým projevem interpretuje klasické chicago blues na té nejšpičkovější úrovni.
Jejich jméno je narážkou na legendárního slidemastera Hound Dog Taylora, vlastním jménem Theodore Roosevelt Taylor, jehož kapela si říkala Houserockers.
Koncert se uskuteční 23. února v DK Koruna v 19.30 hodin, vstupné 150 Kč (stolová úprava, občerstvení, bar).

Máte zájem o exkurzi ve slamáku?

Hořice / Dubenec – Antikvariát a knihkupectví Abnormalizace v Hořicích si dovoluje pozvat na akci Návštěva slamáku v Dubenci. Dům je postaven ze slaměných balíků a omítnut vápennou omítkou. Stěny z balíků jsou zpevněny a zakončeny betonovým věncem, na kterém je dřevěný rošt tvořící strop přízemí a podlahu v podkroví. Střecha sedlová, samonosná. Krytina je z pálené hlíny. Zastavěná plocha vč. teras 188 m². Obytná plocha (přízemí + podkroví) 145 m². Stavba je částečně podsklepená. Stavitel si celý technologický způsob výstavby vymyslel, vyprojektoval a vystavěl. Technologický postup výstavby je registrován patentním úřadem. Termín: 4. března od 14 do 17 hodin.
Sraz: Dubenec – obecní úřad, velké parkoviště.
Vstupné: domácí produkty nejlépe vlastní – kompoty, marmelády, nakládaná zelenina, čalamády, vegetariánské občerstvení apod. Kontakt: Veronika Jašíková, abnormalizace@seznam.cz, 604 828 694. Prosím, nahlaste se do 28. února (kapacita domácnosti je 10 osob).