Jičín – V centru přírodních věd na Hvězdárně se ve čtvrtek 9. února od 18 hodin koná přednáška Co je to geocaching? Tyto otázky zodpoví zkušený kačer R. Řehák.

Konecchlumí – 9. obecní ples Konecchlumí a Kamenice se bude konat v pátek 10. února od 20 hodin v Pohostinství U Patřínů v Konecchlumí. K tanci a poslechu zahraje již prověřené hudební duo Pavel Šejn a Zdeněk Pelc.
Prodej vstupenek proběhne až v den konání plesu od 19 hodin v Pohostinství U Patřínů. Cena slosovatelných vstupenek je 100 Kč. Jste srdečně zváni!

Železnice – V železnické sokolovně se chystá na sobotu 11. února od 20 hodin hasičský bál. Akci pořádá SDH Železnice, hraje skupina Servis Vokap.

Markvartice – Tradiční Markvartův Masopusť vypukne v sobotu 11. února v 11 hodin masopustními hody a bude pokračovat muzikálkem Carne-vale maso pusť aneb Markvart mezi lidožrouty. Hraje se od 16 a 20 hod. Vše se odehraje v Hostinci u Markvarta.

Slatiny – Sbory dobrovolných hasičů Milíčeves a Slatiny zvou na hasičský ples, který se koná v sobotu 11. února od 20 hodin v Kulturním domě ve Slatinách. K tanci a
poslechu hraje Fanda a jeho banda. Bohatá tombola. Vstupné 80 Kč.

Libošovice – Již tuto sobotu čeká příznivce regionální vlastivědy a historie vzácné setkání. V 16 hodin bude v Knihovně Antonína Bocha v Libošovicích slavnostně uvedena nedávno vydaná kniha Opomíjená místa Českého ráje. Sběratel pohlednic, milovník Karla Jaromíra Erbena, znalec historie Českého ráje, pečlivý a skromný badatel, autor řady krásných knih Karel Čermák představí tuto novinku společně se svým dvorním nakladatelem Leošem Erbenem, majitelem vydavatelství Gentiana v Jilemnici. V knize nalezneme podrobně popsaná méně známá místa a události na Jičínsku, Sobotecku, Mnichovohradišťsku, v okolí Trosek a Hrubé Skály, na Turnovsku, Maloskalsku a Železnobrodsku, zastoupené je i Semilsko, Lomnicko a Novopacko. Jde o inspirativní publikaci, která vybízí k výletům a bližšímu poznávání našeho krásného koutu Čech. Veřejnost je srdečně zvána k setkání s autorem, jehož znalosti jsou vskutku obdivuhodné.

Milovice u Hořic – Obec pořádá v sobotu 11. února maškarní zábavu od 20 hodin, koná se v kulturním domě, hraje Béčoband, nejlepší masky obdrží ceny.

Jičín – V neděli 12. února se koná od 15 hodin dětský karneval v Kapičce. Zábavné odpoledne pro celou rodinu – hudba, tanec, hry, soutěže. (Máte-li tip na drobné ceny do tomboly, kontaktujte nás, prosím. Děkujeme!)

Jičín – Ve středu 15. února od 18 hodin se v Knihovně Václava Čtvrtka koná autorské čtení s Vladivojnou La Chia Vladibajky – zábavné bajky pro dospělé. Vstupné 50 Kč.

Nová Paka – Koncert pořádaný ZUŠ Nová Paka se uskuteční 15. února od 19 hodin v Hotelu Centrál v Nové Pace. Nese název Venezuelské písně, které představí Marta Töpferová & Ernesto Chuecos. Bližší informace též na www.zusnovapaka.cz

Jinolice / Podůlší – SDH Jinolice pořádá dětský karneval v sobotu 18. února od 14 hodin v hospodě Na Jívě v Podůlší. Zajištěna je živá hudba i bohatá tombola.