Jičín – Dnes 11. března vás rádi uvítají na jarním pěveckém koncertu žáci pěveckého oddělení Základní umělecké školy Jičín. Koncert začíná v 18 hodin v Porotním sále jičínského zámku.

Jičín – Pro všechny, kteří uvažují, přemýšlí nebo ještě váhají, zda vyrazit v pátek 13. března na 2. Jičínský bál, tu máme několik zpráv a všechny jsou dobré: Proč bál a ne ples? Protože bál je (nejen) podle nás méně formální a více uvolněný. Máme vyzkoušeno z loňska: podle ohlasů takový opravdu byl.
Jičínský bál není retro a není maškarní. Náš bál je V DUCHU. Tentokrát v duchu pánů Voskovce a Wericha, kteří se svorně před 110 lety narodili. Oba pánové představovali, kromě nepochybné moudrosti, humor, vtip, nadhled a z toho plynoucí zábavu a pohodu. Proto bychom byli rádi, aby se návštěvníci Jičínského bálu – i k poctě V+W- pohodově bavili.
Nehrajeme si na retro a tomu také odpovídá hudební repertoár večera. Na tanečním parketu vás bude v podání jičínské kapely Allegro provázet pestrá nabídka všech myslitelných žánrů.
Nepořádáme maškarní, takže necháváme na každém, jak se s „duchem" bálu vypořádá. Jestli se, obrazně řečeno, lépe cítíte ve „velké večerní" či ve fraku – nevadí. Chcete-li však pro jednou být „trochu jinak" – tím lépe. Je to jen a jen na vás. Prostě: šaty pro tentokrát člověka nedělají.
Nikdy nic nikdo nemá mít za definitivní.
Kousek textu známé písničky V+W jsme si vypůjčili jako charakteristiku programu Jičínského bálu. Víc nesmíme ani nechceme naznačovat. Ostatně přijďte se osobně přesvědčit.
Těšíme se na vás u nás.
Začínáme v pátek, 13. března v 19 hodin v Masarykově divadle. Zbývající vstupenky jsou ještě k dispozici v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí.    Pavel Nožička, ředitel KZMJ

Nová Paka – Jubilejní 20. ročník soutěže Novopacký slavíček se bude konat ve středu 8. dubna v aule gymnázia. Přihlášky zasílejte nejpozději do 13. března. Registrace soutěžících bude od 7.15 hodin, účastnický poplatek činí 30 Kč za soutěžní vystoupení. Slavnostní zahájení soutěže v aule školy v 8.30 hod.Koncert slavíčků (vítězů jednotlivých kategorií) se chystá na 15. dubna v aule gymnázia.

Jičín – Regionální muzeum a galerie vás zve na výstavu Eva Pilarová a Helena Štefanová: Fotoobrázky. Vernisáž se koná v pátek 13. března od 16.30 h. ve výstavní chodbě za účasti obou autorek fotografií.