Zveme všechny seniory, kteří mají čas a náladu k příjemnému posezení do velké zasedací místnosti Městského úřadu v Jičíně na Žižkově náměstí, a to dnes 15. listopadu a 6. prosince. Od ledna vždy každé první úterý v měsíci od 15 h.

Valdice – Římskokatolická farnost – arciděkanství Jičín pořádá již VI. Královský bál, jehož výtěžek je určen tak, jako v předešlých ročnících, domácímu hospici Duha v Hořicích. Pod heslem Tančíme a pomáháme zveme všechny tancechtivé na kultivovanou zábavu, která se koná v sobotu 19. listopadu od 19.00 hodin v kulturním domě ve Valdicích.
Zahraje nám kapela Levou rukou band, předtančení obstará taneční formace Krok z Hradce Králové a taneční pár z TK Jičín. Bohatá tombola uspokojí i nejnáročnější zájemce o výhru.
K dopravě poslouží autobus, který vyjíždí v 18.30 hod. od bunkru, se zastávkami na Lidickém nám.; u gymnázia; autobusovém nádraží a v lípách. Zpět se vrací po stejné trase v 01.00 hod a v 02.15 hodin. Vstupenky jsou v přeprodeji MIC za 150 Kč, na místě pak za 180 Kč.

Jičín – Je tomu již dvacet let, co Apropo Jičín o.p.s. v regionu pomáhá rodinám s dítětem s postižením žít plnohodnotný život. A protože je letošní rok jubilejní, je to rozhodně důvod k oslavě. Dne 19. listopadu od 16 hodin vás zveme do Masarykova divadla na 15. benefiční představení. Můžete se těšit na výběr toho nejlepšího z předchozích benefičních představení. Provázet vás bude moderátor Jan Kovařík.

Nová Paka – Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl koncertují v Nové Pace. Hudební legendy 90. let Jan Sahara Hedl a Blanka Šrůmová se vracejí na česká pódia. Jejich kapelu tvoří špičkoví hudebníci, kteří prošli kapelami, jako jsou ETC, Ivan Hlas, MCH band, atd. Na půdě restaurace Novopacké sklepy v Nové Pace vystoupí v pátek 18. listopadu od 20:00 hod. Vstupenky již v předprodeji kdykoli na baru restaurace. Vstupné 180 korun. Zpěvačka Blanka Šrůmová je známá hlavně díky indie-popové skupině Tichá dohoda, se kterou vydala celkem 12 alb, 2 x byla nominována na Zpěvačku roku (Ceny Akademie 1993, 94), jejími nejznámějšími hity se staly písně Marioneta a Večírek osamělých srdcí. V loňském roce vydala po deseti letech sólovou novinku – Divokej Praha – Západ. Jan Sahara Hedl je český zpěvák, textař a písničkář, autor jednoho ze zásadních českých songů Tisíc jmen, zakladatel skupiny Precedens (s Martinem Němcem). S velkým úspěchem se setkalo i sólové album Matka Zebra. Jako textař se podílel na muzikálech Excalibur (s Michalem Pavlíčkem a Vlastou Třešňákem) a Obraz Doriana Graye (s Michalem Pavlíčkem).

Butoves – Klub seniorů Butoves připravuje sobotní prodloužené čaje na sobotu 19. listopadu v Butovance od 15 do 21 hodin hraje oblíbené Duo Decent. Rádi mezi sebou přivítáme všechny příznivce dobré zábavy. O občerstvení je postaráno !

Úbislavice – V sále pohostinství u kostela chystají na sobotu 19. listopadu Kateřinskou zábavu. K poslechu a tanci hraje hudební skupiny Wings. Vstupné 60 Kč, Kateřiny mají vstup zdarma! Bohaté občerstvení zajištěno, Všichni jste srdečně zváni! Akci pořádá Okrašlovací spolek Stav.

Češov – Myslivecký spolek Tomáše Svobody vás zve v sobotu 19. listopadu na Poslední leč. Začíná ve 20 h. v hostinci Josefa Kučery.
K tanci a poslechu hraje Grand. Vstupné 80 Kč, bohaté myslivecké kolo štěstí.

Jičín – Literácy Jitčín vás zve na koncertantní bohoslužbu k svátku muzikantů Caecilia varhanice, hrej, spoj sobě panen víc! aneb Adam Michna z Ottradovic: Missa V. a malý slavný koncert Te deum, a nešpory. Přepsal, připravil, zpívá, hraje a vede Michael Pospíšil – Properius. Zpívají Literácy Jitčín a jejich hosté v kostele sv. Ignáce v neděli 20. listopadu od 18 hodin.

Besedy a přednášky

Jičín – Ji No čtení – tedy Jičínské Noční čtení. V předvečer sto šestých narozenin Karla Hynka Máchy a Dne poezie, tedy dnes 15. listopadu se v Rumcajsově ševcovně sejdou milci poésie. Rýmy a strofy na sebe budou vršit již od 17 h. Pokud si chcete poslechnout lyriku i epiku jste srdečně zváni. Pokud ne, přineste oblíbené nebo ještě lépe vlastní verše a my budeme poslouchat vás. Snad ta trocha poezie nikoho nezabije.

Libáň – Vyprávění a fotografie Pavly Bičíkové z 20denního přechodu jedné z nejizolovanějších oblastí Himálaje. Uslyšíte příběh o vysokých horách, o buddhistické kultuře a o úžasných lidech, kteří jsou přímými potomky Tibeťanů. Poznáte jejich civilizací nedotčený života, který skrývá řadu překvapivých zjištění. Cestopisná přednáška Utajená země Horní Dolpo Himálaje se chystá na dnešek 15. listopadu od 18 hodin v obřadní síni městského úřadu. Vstupné dobrovolné.

Jičín – Na středu 16. listopadu od 18 h. chystá Knihovna Václava Čtvrtka besedu s Martinem Kunou,
archeologem, chalupářem ze Žďánku v Malechovicích. Povídání bude na téma
Archeologický atlas.

Jičín – Centrum přírodních věd – Hvězdárna Jičína vás zve ve středu 16. listopadu na promítání filmu Co se nenosí. Snímek s předvánoční tématikou budeme promítat zdarma od 18 hodin. S promítáním bude spojena i malá výstava oblečení, které bylo vytvořeno z již nepotřebného oblečení.
Neustále se zrychlující tempo módního průmyslu, umělé zkracování životnosti vyráběných oděvů, neustálý tlak na snižování ceny v důsledku…
Jsou lidé, kteří se dokonce živí přešíváním starých věcí a jsou-li úspěšní, založí na tom byznys.
www.hvezdarnajicin.cz

Nejen dětem

Libáň – Řezníčkova Libáň 2016 – 18. přehlídka loutkových divadel se koná od 5.11. do 10.12.2016. V sobotu 19. listopadu uvede loutkové divadlo Rolnička Benátky nad Jizerou představení Šípková pohádka. Začátek všech představení v 15 hodin, vstupné jednotné 25 Kč. Rezervace:
tel. 602 448 348.

Nová Paka – Zveme všechny děti na oblíbený dětský filmový festival animovaných a hraných pohádek. Od 16. do 19. listopadu jsou na programu připraveny pohádky: Korunní princ (16. 11. v 17:00 hod. – vstupné 50 Kč), Malý princ (17. 11. v 17:00 hod. – vstupné 50 Kč , Svatojánský věneček (18. 11. v 17.00 hod. – vstupné 50 Kč), Dětský bijásek (19. 11. v 15:30 hod. – vstupné 20 Kč). Po každé pohádce bude následovat losování tomboly.

Jičín – Loutkové divadlo Srdíčko hraje pohádku pro diváky od 3 do 100 let. Na sobotu 19. listopadu je přichystáno představení Ostrov Splněných přání. Začátky ve 14 a v 16 hodin.