V tento večer se představí pouze dámy – Jitka Koláčná Břízová (housle), Monika Chmelařová (klavír). Ale také Martina Včeláková – mladá nadaná houslistka, V drobných skladbách se jako další hosté v Porotním sále jičínského zámku představí žáci ZUŠ J. B. Foerstera. Vstupné v předprodeji v infocentru.

Jičín/Sedličky – Dovolte, abychom vás pozvali na ojedinělý Site-specific koncert vokálního mezinárodního Tria Bavlna. Uskuteční se v pátek 10. června od 20 hodin ve Valdštejnské lodžii.
Zpěvačka slovensko -arménského původu Světlana Sarkisjan, polská hudební performerka Ewa Żurakowska a bosenská hudebnice Aida Maječič
ve společné hudební koláži písní z různých zemí. Scénická hlasová pouť různými prostory barokní památky.

Hořice – Spolek Prove připravuje jubilejní 15. ročník festivalu zaměřeného na reggae, dub, dancehall, world music nebo reggajungle. Na festivalu v minulosti vystoupilo více jak 230 úspěšných umělců z více jak 30 zemí světa. Podobně tomu bude letos v lomu U sv. Josefa. Festival Cultural Reggae Vibez se koná od 9. do 12. června.

Humprecht – Slova z dálky aneb Podvečer s poezií za doprovodu hudby se chystá na zámku na tuto sobotu od 19 hodin.

Hořice – V rámci Hořických hudebních slavností zahraje v neděli 12. června ve Smetanových sadech od 15 hodin Javorka.

Vernisáže

Bukvice – Soukromá galerie Na Špejcharu v Bukvici u Jičína čp. 25 a Jarmila Novotná – JANOVA si vás dovolují pozvat na výstavu rukodělných prací. Nuda? Stav, který neznám! Autorka představí skoro vše, co za 40 let vytvořila. Bude k vidění dřevěná bižuterie, výšivky, svetry, samizdaty a knížky, šatičky na panenky a textilie šité technikou patchwork. Vernisáž se uskuteční v sobotu 11. června 2016 ve 14 hodin. Výstava potrvá do 10. července 2016.

Jičín – Vernisáž výstavy - Zebín – příběh jednoho vrchu proběhne tuto sobotu od 10 h. v zámecké galerii. Úvodní slovo pronese Martina Pajerová, hudbou doprovodí duo Babík – Lustig. Během vernisáže proběhne od 10.30 v muzejním divadélku loutkové představení Jak vznikl Zebín.

Divadlo

Bystřice – Agentura Snů uvádí skvělou komedii autora „Kšandy" Jaroslava Sypala ze současnosti, nabitou humorem. Hrají herci pražských divadel, které máte rádi. Hudební komedie s originální zápletkou Zítra to roztočíme, Jaroušku! se odehraje v pátek 10. června od 20 hodin na hřišti 21. století. Cena 100 Kč. Manželský pár svádí mezi sebou nelítostný souboj. Kdo z nich získá víc? Všechno nebo nic! Přijďte se zasmát a pořádně to s námi roztočit! Budeme hrát jako o život!

Křest knihy o Příchvoji

Příchvoj – Zveme vás v sobotu 11. června na křest knihy ing. Františka Drbohlava z Příchvoje. Publikace má název Historie vesnice a jednotlivých domů obce Příchvoj a osady Netolice. Jsou v ní sebrána a uvedena historická a zajímavá data od roku 1750 až do současnosti. Během odpoledne bude probíhat prodej knih a beseda s autorem.
Proběhne také promítání Josefa Jirků a výklad autora k fotografiím, které v knize nejsou. Současně byly vydány pohlednice obce Příchvoj a Netolice a kopie starých pohlednic od r. 1900, které budou nabídnuty k prodeji. Občerstvení zajištěno. Přijďte ve 14 hodin na adresu Příchvoj 28 (zelená železná brána za kapličkou).

Sraz rodáků

Bílsko u Hořic – Sjezd rodáků a přátel obce se plánuje na sobotu 11. června od 10 hodin. Těšit se můžete na místní ochotnický spolek Blsko, zahraje lázeňský orchestr Dalibor, představí se hořičtí mužoreti ARTrosa a netradiční elektro-smyčcová kapela Electrophonix.
Večer zahraje kapela Reflex.
K prohlídce bude otevřen obecní úřad, požární zbrojnice, chodovická základní škola a kostel sv. Bartoloměje.

Beseda

Miletín – Klub přátel K. J. Erbena vás zve na besedu o miletínské historii s Janem Hlavatým. Bude na téma Proměny Miletína v 19. století. Koná se v pátek 10. června od 18 hodin v sále Spolkového domu čp. 5. Vstupné dobrovolné.

Víkend na hradě Pecka

Pecka – Skupina historického šermu Rego z Vrchlabí se představí v sobotu 11. června na hradě. Připraven je tradiční program nazvaný Dobývání hradu Pecka. Jednotlivá vystoupení začínají ve 14, 16 a 18 hodin. Neděle 12. června pak bude na hradu patřit divadlu. Ve 14 hodin je na programu pohádka divadelního souboru Smajlík nazvaná Kašpárkovy čertoviny. Diváci, kteří přijdou v kostýmu čertíka nebo Kašpárka nebo namalují jejich obrázek, získají sladkou odměnu. V 17 h. pak přijde na řadu divadelní hra Pět dolarů za lásku. Zbytečně vydané peníze na to, aby dva lidé z divoké přírody zjistili, že se mají i přes mnohé hádky stále rádi. Představí se Eva Brůhová, Miroslav Vosk, Jiří Hřebíček. Vstupné dobrovolné.

Školka zve

Pecka – Mateřská školka zve zájemce v sobotu 11. června na Den otevřených dveří. Program: 9:30 – slavnostní zahájení, 9:45 – prohlídka školy, školní zahrady, výstava dětských prací, 11:00 a 14:00 vystoupení dětí v sále městyse Pecky. Ukončení akce v 16 hodin.