Hořice – Letošní ročník hořického hudebního festivalu Cultural Reggae Vibez proběhne opět v krásném prostředí lomu U Sv. Josefa, a to od čtvrtka 11. do soboty 13. června. Vstupenky na Cultural Reggae Vibez 2015 je možné zakoupit online nebo v kamenném obchodě v antikvariátu Abnormalizace v Hořicích, Husova 19, případně za zvýhodněnou cenu na oficiálních warmupech festivalu. On-line předprodej probíhá prostřednictvím Ticketon.cz. Do 10. 6. stojí 450 Kč, na místě bude cena vstupenky 550 Kč. Děti do 15 let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma!

Nová Paka – Základní umělecká škola pořádá 12. a 13. června Improvizační festival. Třetí ročník Improfestu bude, podobně jako ročníky předchozí, věnován především improvizaci ve staré hudbě.
Novinkou je tento rok rozšíření nabídky o divadelní kurzy a pidikurzy, které zahrnují dílny taneční, výtvarné a elementárně improvizační. Přes den se budou v pátek i sobotu konat dopoledne a odpoledne kurzy (hudební dílny 10 – 16 h, divadelní dílny 9 – 18 h).
Odpoledne: V 16 hodin zahájíme v pátek i v sobotu JamSession otevřenou kurzistům i veřejnosti.
Večer: V pátek proběhne v 19 hodin koncert lektorů a v sobotu také od 19 hodin slavnostní Benátská noc v podobě maškarního bálu. Zde budou prezentovány ukázky z kurzů improfestu z dílen hudebních, divadelních, výtvarných i tanečních. Slavnost bude zakončena společnou noční taneční dílnou pod vedením Vladimíra Kočího. V neděli je plánován výlet na Kuks zakončený závěrečným vystoupením tamtéž v 16 hodin .

Butoves – V sobotu 13.června v 15 hodin se na vás těší členové Klubu seniorů Butoves a hudba Duo Decent na tradičních odpoledních čajích.

Hořice – Milovníky dechovky potěší v neděli 14. června ve Smetanových sadech Javorka. Hudební odpoledne se koná v rámci Hořických hudebních slavností 2015 a začíná v 15 hodin.

Hořice – V neděli 14. června zazní v kostele chrámový koncert, na kterém vystoupí Hořický komorní orchestr pod vedením. Začátek v 18 hodin, vstupné dobrovolné.

OTEVŘENÉ ATELIÉRY
Jičínsko – V sobotu 13. června se koná od 9 do 17 hodin Den otevřených ateliérů 2015.
Veřejnosti budou zpřístupněny ateliéry a dílny výtvarníků či řemeslníků – malířů, fotografů, sochařů, řezbářů, keramiků a dalších umělců.
Petr Heber, Galerie pod širým nebem, Příchvoj 18, dřevěné a kovové objekty,
Věra Hörstová, Vrchovina 152, Nová Paka, malby, Martina Jiroutová, keramické studio Ulita, Havlíčkova 146, Hořice, obor keramika, Michail Ščigol, Husova 101, Železnice, malba, Eva Šinkmanová, J. Kocourka 1525, Nová Paka, malba, keramika, malba na hedvábí, Marek. J. Vavřinec, Křelina 10, Bukvice, volná grafika, dřevořezy, dřevoryty, bibliotisk,
Střední průmyslová škola kamenická a sochařská Hořice, Husova 675. Škola se projektu účastní dnem otevřených dveří, představí své dílny a práce studentů i pedagogů.

ARCHIV ZVE

Jičín – Státní okresní archiv Jičín vás u příležitosti Mezinárodního dne archivů zve dnes na návštěvu. Těšíme se na setkání s vámi dnes 9. června od 14.00 hodin v budově Státního okresního archivu Jičín, Raisova 533, Jičín.

VÝSTAVA KAKTUSŮ

Jičín – Výstava kaktusů a sukulentů na Valdštejnově náměstí, kterou již poosmatřicáté pořádá jičínský klub kaktusářů, pokračuje do soboty 13. června. Otevřeno je ve všední dny od 7 do 18 hodin, 
v sobotu do 13 hodin.

SETKÁNÍ S PŘÍRODOU

Jičín – Základní organizace ČSOP Prachovské skály vás srdečně zve na podvečerní vycházku do Prachovských skal, která se uskuteční v sobotu 13. června od 16 hodin na Prachově, jako součást celorepublikové akce Setkání s přírodou. Můžete se těšit na působivou atmosféru skalního města, řadu zajímavostí a poutavá pozorování doplněná odborným výkladem. Sraz zájemců je v 16 hodin na parkovišti v obci Prachov. Na setkání se těší členové ZO ČSOP Prachovské skály.

HASIČI ZVOU

Vrbice – Sbor dobrovolných hasičů Vrbice pořádá setkání koňských stříkaček v sobotu 13. června od 10.00 hodin na hřišti ve Vrbici. K zhlédnutí budou ukázky s koňskými stříkačkami tak, jak s nimi hasili naši předkové. Je zajištěno občerstvení a k poslechu bude hrát Dj ŽANET.

BRAMBORÁKIÁDA

Sobčice – Druhý ročník bramborákiády se koná v sobotu 13. června od 15 hodin na místním hřišti. Od 18 hodin k poslechu a tanci hraje kapela VzHáčka. Soutěžící se mohou přihlásit na tel.: 776 153 519. Nutný vlastní vařič (nejlépe plynový), připravené těsto. Olej na smažení dodá obecní úřad. Ostatní zveme k ochutnávání a hodnocení bramboráků, program pro děti.

ACHÁT

Jičín – Prodejní výstava minerálů, šperků a drahých kamenů se chystá na sobotu 13. června ve velkém sále Masarykova divadla. Bude přístupná od 8 do 14 hodin.  

ORIENTÁLNÍ TANEC
Jičín – Tanec a ještě něco navíc. Druhý komponovaný večer s orientálním tancem doplněný hudbou a slovem je pro zájemce připraven na pátekk 19. června od 19 hodin v Porotním sále jičínského zámku. Své umění předvedou malé i dospělé břišní tanečnice, dále Ludmila a Pavel Krčmárikovi hrou na housle a klavír, a Renata Medová, která poodkryje tajemství esoteriky. Akci pořádá Aneta Petřivá Krausová, lektorka břišního tance v Jičíně.
Vstupné je dobrovolné.