Dobrá Voda u Hořic – Dětský den se chystá na dnešek od 14 hodin na hřišti za kulturním domem. Odpoledne plné zábavy pro děti, rodiče i prarodiče. Vystoupí děti místního oddílu Kyokushing karate, dětský jumping (trampolínky), taneční vystoupení dětí ZŠ Program: malování na obličej, soutěže a zábavné disciplíny pro nejmenší, projížďka na koni, skákací hrad se skluzavkou, střelba ze vzduchovek, korálková dílna.
Občerstvení pro návštěvníky zajištěno. Vstupné: děti zdarma, dospělá osoba 30 Kč.

Nová Ves nad Popelkou – Divadelní soubor FRK při ŠKK Nová Ves na Popelkou uvádí pohádku na motivy Jana Malíka Míček Flíček.
Začíná dnes 7. června v 16.30 hodin v místním kulturním domě. Vstup zdarma, občerstvení zajištěno, bezbariérový vstup na požádání.

Čistá u Horek – V Čisté bude dnes pořádána akce pro účastníky silničního provozu spojená s dětským dnem. Na akci spolupracuje několik složek integrovaného záchranného systému. Program pro děti začíná na hřišti ve středu obce ve dvě hodiny odpoledne. Kromě soutěží bude k vidění technika i součinnostní zásah hasičů a zdravotníků u hořícího objektu. Velkým tahákem je i ukázka práce pořádkové jednotky a výbavy policejních těžkooděnců.

Kopidlno – Kulturní komise města Kopidlna zve malé i velké děti na dětský den – slavnosti slunovratu. Děti zabaví dnes 7. června od 10 hodin křídování u nádraží a od 14 hodin hlavní program na fotbalovém hřišti v Lipové ulici. Malé návštěvníky čekají soutěže o ceny, rytíři IGNEUS, paintball i překvapení.

Jičín – Klub pozemního hokeje HC 1953 Jičín zve děti, rodiče, prarodiče z blízka i ze širokého okolí na sportovní Dětský den s pozemním hokejem. Přijďte se podívat na tento olympijský sport a podpořte jičínské týmy. Celá událost se koná dnes a hostit ji bude Matějkovo cvičiště. Od 9 h. do 12.30 bude k vidění turnaj benjamínků do 7 let a turnaj přípravek do 10 let. Od 13 h. až do večera bude probíhat zábava s Rumcajsem a Mankou o ceny. Mezi 15. a 18. hodinou je naplánován Turnaj veteránů.

Ostroměř – Spolkové organizace pořádají v neděli 8. června Cestu pohádkovým lesem. Start od loděnice je mezi 14.30 – 15.30 h., cíl je střelnice. Můžete se těšit na pohádkové postavičky a soutěže. Vezměte si sportovní obuv. V případě deštivého počasí se akce ruší.

Mladějov v Čechách – Tělocvičná jednota Sokol si dovoluje pozvat malé i velké na dětský den. V neděli 8. června budou od 13.30 hodin na hřišti připraveny soutěže, zábava, ukázky policejní práce, možnost sportování. V podvečer se můžete těšit na velký táborák.
Občerstvení zajištěno.

Konecchlumí – V sobotu 14. června se bude od 15 h. ve sportovním areálu v Konecchlumí konat tradiční dětský den. V letošním roce v duchu a na téma zahrada. Nejen děti se mohou těšit na zajímavé a zábavné soutěže, které budou mít úzkou vazbu na zahradnické činnosti. Jedním z mnoha vrcholů by mělo být zasazení rostlinky, kterou si budou následně děti brát domů na vypěstování.