Valdice – Maturitní třídy 8.G a 4.S gymnázia a SOŠ Hořice si vás dovolují pozvat na maturitní ples. Koná se v pátek 20. února od 19 hodin v Kulturním domě ve Valdicích. K tanci a poslechu hraje EGO retro music. Vstupné 170 Kč, doprava Hořice – Valdice a zpět je zajištěna. Máme pro vás připraveno předtančení, netradiční překvapení a soutěž o hodnotné sponzorské ceny. Více informací na www.gozhorice.cz nebo na facebooku.

Odjezdy autobusů z Hořic od budovy gymnázia v 18 hodin (3 spoje). Nástup po trase Hořice – Jičín Valdice a na trase Miletín – Tetín – Lázně Bělohrad – Valdice. Odjezdy autobusů z Valdic od kulturního domu v 0.30, 1.30 a 2.15 hodin. Vystoupení na trase Valdice – Jičín – Hořice a Valdice – L. Bělohrad – Miletín.

Jičín – Maturitní ples SPoŠky, s. r. o. Jičín se uskuteční v pátek 20. února od 19 hodin ve velkém sále Masarykova divadla. Na tradičním společenském plesu hraje Taneční orchestr Domestic. Předtančení, bohatá tombola. Předprodej ve škole. Tel.: 493 535 618 a v městském infocentru. Vstupné 150 Kč.

Sobotka – Městské kulturní středisko Sobotka zve všechny příznivce tance a dobré zábavy na městský ples, který se uskuteční v sobotu 21. února od 20 hodin v sokolovně v Sobotce. Plesem provede moderátor a diskžokej Zdeněk Vranovský, hrát bude CAROLINA BEND a Dance party 80. a 90. let. Čeká vás také slavnostní přípitek starosty města ing. Lubora Jenčka a předtančení zajištěné Taneční a pohybovou školou ILMA Turnov. Vstupné na místě 150 Kč.

Sobčice – SDH Sobčice všechny srdečně zve na hasičský ples. Koná se v sobotu 21. února od 20 hodin na sále v obecním hostinci.
Hudba: VzH (členové bývalé skupiny Vichr z hor).

Vysoké Veselí – SDH Vysoké Veselí pořádá v sobotu 21. února od 20 hodin hasičský ples. K tanci a poslechu hraje skupina Bylo nás pět. bohatá tombola, vstupné 100 Kč.

Tuř – SDH Popovice vás zve na hasičský ples, který se koná v sobotu 21. února od 20.00 hod. v Tuři na zámku. K tanci a poslechu zahraje Pavel a Zdeněk. Doprava bude zajištěna tam i zpět. (dopravné 20,- Kč bude vybíráno v autobuse)
Autobus do Tuře:
19.00 hod. Jičín – bus nádraží (novinový stánek) v předprodeji 60 Kč, 19.10 hod. Popovice – „u cihelny" , 19.15 hod. Popovice – „střed", 19.17 hod. Popovice – „u křížku", 19.20 hod. Popovičky – Hubálov, 19.30 hod. Tuř.
Autobus zpět: v 2.00 a ve 3.00 hod. Vstupné: v předprodeji 60 Kč, na místě 90 Kč.

Úbislavice – TJ Sokol Úbislavice vás zve na tradiční veselý sokolský bál pořádaný v sobotu 21. února v sále pohostinství v Úbislavicích. K tanci a poslechu hraje duo Oáza plus. Začátek ve 20 hodin – vstupné obvyklé – občerstvení zajištěno. Tradiční bohatá tombola – vstup ve společenském oblečení.

Hořice – Ples SDH se chystá na sobotu 21. února od 20 hodin v Domě kultury Koruna.

Milovice u Hořic – Milovice u Hořic pořádají tradiční maškarní ples v kulturním domě v sobotu 21. února, začátek ve 20.00 hodin, hudba Bečobend, vstupné 70 Kč.

Bystřice – Obec a mateřská škola vás zve na 1. obecní ples. Uskuteční se v sobotu 21. února od 20 hodin v prostorách sálu Bystřické hospoda. Vstupné 90 Kč, K tanci hraje kapela Paka Boys. Bohatá tombola, ukázka standardních a latinskoamerických tanců. Přijďte zahájit novou tradici společenské sezóny v Bystřici.

Stružinec – V sobotu 21. února od 20 hodin pořádá TJ Sokol Stružinec v obecní tělocvičně tradiční sokolský ples. K tanci a poslechu zahrají Hogo Fogo z Lomnice nad Popelkou, připravena je bohatá tombola i občerstvení. Pořadatelé srdečně zvou.

Veliš – Bohatá vesnice v Českém ráji trpí nájezdy banditů vedených nelítostným Carverou, který poctivé vesničany připraví o většinu sklizně a krásné ženy. Moudrý stařec požádá o pomoc skupinu westermanů, kteří mistrně ovládají nůž, tomahawk, luk, honácký bič, pálení a pití kořalky. Bandy se utkají v sobotu 21. února od 9 do 21 hod.v Taverně Veliš o nejlepšího vrhače v hodu nožem, tomahawkem a střelbě z luku bez mířidel. Soutěž začíná v hodu nožem na vzdálenosti 3,5 a 6 m, tomahawkem – 4,5 a 6 m , následuje mistrovská disciplína ,,Walk- back", kde vrhač začíná vrhat nůž ze značky 3 m a po 0,5 m se posouvá na metu 6 m. Tomahawk začíná na 4 m a končí na 6 m. Tyto dvě disciplíny jsou náročné ve změně úchopu vrhače z každé vzdálenosti. Hází se na 3 terče ve výšce 140,150 a 160 cm (středy terčů), 12 hodů na mířené disciplíny a tři hody Walk – back. Po ukončení soutěže v hodu nožem a tomahawkem začne klání ve střelbě z luku na vzdálenost 10, 13 a 15 m na různé cíle. Účast na turnaji přislíbili vrhači z Německa, Polska, Francie, Maďarska, dva nejlepší z loňského Mistrovství světa ve Francii a kompletní elita z naší krásné České republiky. Po 21. hod. nám zahraje v country stylu skupina ,,Nev Band", dále pak uvidíte různé westernové ukázky našich mistrů. Jídlo a pití zajištěno. Telefon na pořadatele: 608 818 086.