Jičín – Regionální muzeum a galerie v Jičíně vás zve na výstavu Nad Betlémem svítí hvězda … Výstava potrvá do 18. ledna 2015.

Do 11. ledna je ve výstavní chodbě muzea k vidění výstava Koření – Vůně Vánoc.

Hořice – Městské muzeum vás zve na výstavu Šlápněte do pedálů. Pozornost je na výstavě věnována samozřejmě také hořickému Klubu českých velocipedistů, jenž od počátku minulého století obohatil hořický spolkový život, ale i dalším českým klubům velocipedistů, především z Jičínska. Zvídaví návštěvníci tak mohou zhlédnout řadu jízdních kol, od nejstaršího Pechánkova až po velice oblíbeného Favorita. Vedle samotných bicyklů je výstava obohacena množstvím dalších trojrozměrných předmětů (například sportovních cen z doby ještě před první světovou válkou), fotografií, písemností a tiskovin se vztahem k historickým kolům a velocipedistům. Expozice v muzeu bude k vidění do 27. března 2015.
Ve dnech 20. prosince 2014 až 4. ledna 2015 je městské muzeum pro veřejnost uzavřeno.

Železnice – V místním vlastivědném muzeu je do konce ledna k vidění výstava grafik Jana Hrubého. Otevírací doba muzea: říjen – duben: středa – pátek: 9.00 – 11.30 a 13.0 – 16.30 hod.

Lomnice nad Popelkou – Kulturní a informační středisko vás zve do prostorů zámeckých salonků na výstavu obrazů Aleny Vitákové – Průřez tvorbou z let 1985 – 2014.
Výstava je přístupná ve středu 9 – 12, čtvrtek 13 – 16, pátek 13 – 15, jinak v rámci kulturních akcí a po předběžné dohodě v informačním středisku.

Lomnice nad Popelkou – Do soboty 10. ledna je na zámku k vidění výstava Albertov 1989: 25. výročí sametové revoluce. K 50. výročí slavných a tragických událostí. 17. listopadu 1939 byla na Albertov svolána
oficiálně povolená vzpomínková manifestace. Výstava (připravená již k 20. výročí listopadu v roce 2009) na 20 panelech představuje mnoho unikátních dokumentů (texty, vzpomínky, fotografie, záběry aj.), které se podařilo získat z archivů Univerzity Karlovy, Přírodovědecké fakulty, ale i ze soukromých sbírek pedagogů a přímých účastníků stávky. Je určena především nové generaci studentů, otevřena v době konání kulturních akcí nebo po předběžné dohodě v Informačním středisku (ne na zámku)!