V bohatém odpoledním programu plném her a soutěží o sladkosti a drobné ceny budou k vidění ukázky činnosti a vybavení Policie ČR a HZS Jičín, Dynamická ukázka práce příslušníků Vězeňské služby ČR z Věznice Valdice. Hlavním tahákem dětského dne budou dvě vystoupení zpěvačky Evy Matějovské, proběhne také autogramiáda českého házenkářského reprezentanta Tomáše Babáka. Občerstvení je pro všechny účastníky zajištěno.

Kopidlno – FK Kopidlno a město Kopidlno zve malé i velké děti na Dětský den – Slavnosti slunovratu v sobotu 4. června. Od 9.30 hodin začíná křídování u nádraží, vyhlášení vítězů se plánuje po zahájení odpoledního programu na fotbalovém hřišti. Od 13 hodin začíná hlavní program na fotbalovém hřišti v Lipové ulici. Připraveny budou soutěže, vodní fotbálek, paintball, překvapení. Vstupné pro děti do 15 let je 10 Kč, pro dospělé 20 Kč.

Miletín – Dětský den se plánuje na sobotu 4. června od 14 h. ve sportovním areálu SK Miletín (sokolovna).

Železnice – Město Železnice pořádá v sobotu 4. června od 14 h. na hřišti za sokolovnou Dětský den s kouzelníkem. Robert a Ingrid Navaro Robert se zapsal do historie dvěma světovými rekordy v žonglování. Jeho představení jsou plná legračních interaktivních kouzel, vtipu, akrobatiky a bublinové show nebo komické žonglérské show. Kouzelnická představení budou doplněna soutěžemi. Občerstvení zajištěno. V případě nepřízně počasí představení proběhne v sokolovně.

Hořice – Sportovní zařízení města Hořice pořádá skvělou zábavu pro děti! V sobotu 4. června v čase od 13 do 15 hodin zveme do areálu bazénu děti i s rodiči – bazén bude vyhrazen k zábavě jenom jim. Ve venkovním areálu bude pro zájemce připraven orientační miniběh v délce 300 m, který si můžete s rodiči proběhnout. Vstupné do bazénu bude v tuto dobu zdarma.