Jičín – Rocková legenda Karamel s Petrem Čejkou a Oldies Party To nejlepší z muziky 70., 80. a 90. let uvádí v Music Clubu Tango na Valdštejnově náměstí v pátek 15. května od 20 hodin. moderátor, diskžokej Zdeněk Vranovský.

Hořice – Českobratrská církev evangelická a Církev československá husitská vás zvou na koncert Slávka Klecandra, který se uskuteční 15. května v kostele ČCE na Husově ulici 690 v Hořicích od 19 hod. Všichni jste srdečně zváni k poslechu skvělého kytaristy a textaře! Vstupné 90 Kč, děti, důchodci a ZTP 30 Kč.

Jičín/Sedličky – V pátek 15. května začíná v 17 hodin ve Valdštejnské lodžii koncert jičínského flétnového souboru Flétnium pod vedením Jany Kracík.

Nová Paka – Festival dechových hudeb se koná v sobotu 16. května od 13.30 hodin v Jírových sadech. Milovníkům tohoto žánru se na festivalu představí domácí Podkrkonošská dechovka z Nové Paky, Podzvičinka ze Dvora Králové a oblíbená Podkověnka z Kosiček u Nového Bydžova.

Běchary – Klub důchodců při Obecním úřadě Běchary pořádá po celý rok 2015 kulturně společenské akce pod názvem Léčení hudbou.
Konají se vždy po třech týdnech v sobotu v kulturním domě od 14 do 18 hodin. V přehlídce dechových hudeb zahraje v sobotu 16. května kapela Františka Šturmy z Dubečna.

Libáň – Jubilejní patnáctý ročník hudebního festivalu Foerstrovy dny zahájí v sobotu 16. května v 15 hodin v kostele sv. Ducha Jana Boušková. Fenomenální „královna harfy" je sólistkou České filharmonie, profesorkou harfy na Královské akademii v Bruselu a docentkou na Akademii múzických umění v Praze .

Třtěnice – Otevírání Třtěnického léta se chystá na sobotu 16. května. Na Happy Festu vystoupí Komunál, Dymytry, Traktor, Piranha, Barruth, Rain,Hand Grenade, Enola Gay, Luboš Odháněl. Brány areálu budou otevřené od 14 hodin. Cena vstupenky je 240 Kč.

Štikov – V hotelu Štikov se můžete těšit v sobotu 16. května na májovou zábavu a sportovní dopoledne pro hendikepované sportovce. Od 8.30 začíná turnaj v závěsném kuželníku, od 16 hodin hraje novopacké country sdružení Matylda, od 20 hodin pak na májové zábavě hraje FK-BAND.

LÁZEŇSKÁ SEZÓNA

Lázně Bělohrad – V sobotu 16. května od 10 hodin proběhne v areálu Lázně Bělohrad a.s. slavnostní otevření lázeňské sezóny. Celá akce je provázena bohatým programem: požehnání přírodnímu léčivému zdroji, vystoupení folklórního souboru Hořeňák a Hořeňáček, turnaj v minigolfu a ukázky výroby lázeňských specialit, lázeňský jarmark. Občerstvení zajištěno po celý den.

JARNÍ VYCHÁZKY

Sukorady – Městské muzeum a galerie Hořice vás zve na akci archeologická vycházka do Sukorad s Evou Ulrychovou. Program: návštěva vodního hradu ze 13. století a mohylového pohřebiště sraz: v sobotu 16. května ve 13 hodin u obchodu v Sukoradech.
http://ulrychova-archeolog.webnode.cz/

Hořice – Vycházka s ornitologem do přírody Vítání ptačího zpěvu se chystá na sobotu 16. května. Sraz je v 7.30 hodin ve Smetanových sadech.

Jičín – Nadační fond Jičín – město pohádky připravil od května do srpna sérii tematických výletů s průvodci.
Sobota 16. května
S čerty nejsou žerty – sraz v 9:00 na návsi ve Vesci u Sobotky, odtud údolím Plakánek s připomenutím přírodních zajímavostí ke studánce Roubenka (vzpomínka na Fráňu Šrámka). Po zastavení ve Střehomi u roubeného mlýna z roku 1615 pokračuje cesta do Oseku u Sobotky. Na výlet je nutné se zaregistrovat na
webu vylety.pohadka.cz

JARMARK ŘEMESEL

Zdobín – Obec Zdobín pořádá jarmark lidových řemesel v sobotu 16. května od 9 do 18 hodin – o Zdobínské pouti. Akce je doprovázena pouťovými atrakcemi. Přijďte se přesvědčit o umu českých řemeslníků a něco hezké si na památku odnést domů.
Program:
11.00 divadlo pro děti, 12.00 zvonění poledne na zvoničce. 13.00 výstava auto-moto veteránů, 13.00 Podorlický lázeňský orchestr – doprovázeno módní přehlídkou z 1. republiky, 15.30 dechový orchestr Javorka, 18.00 Vendeta rock, 22.00 pouťová diskotéka

TURNAJ V MARIÁŠI

Butoves – Kulturní komise a Klub seniorů Butoves vás zvou na 16. ročník Memoriálu J. Kulhánka ve hře křížový mariáš. Koná se v sobotu 16. května v Butovance – prezentace od 8 do 9 h. Přihlášky předem na tel.čísle 725 027 111 do 13.5.

KOUPALIŠTĚ KNÍŽE

Jičín – Koupaliště Kníže zahájí sezónu v sobotu 16. května. V případě nepřízně počasí navštivte Aquacentrum.

HASIČI SLAVÍ

Vysoké Veselí – Sbor dobrovolných hasičů Vysoké Veselí vás zve na oslavu 130 let od založení sboru. Akce se koná v sobotu 16. května od 9 hodin na hostincem U Rybníka.
Začínáme okrskovou soutěží. Poté proběhnou různé soutěže (hod startérem, koulení kola od trambusu, smotávání hadic na čas a další). Občerstvení i program po celý den i večer zajištěno. Hudba: ráno na průvod a dopoledne: dechovka, asi od 13.30 do 18 h.: Stanislav Dejl, od 18 hodin: hudební skupina Pohoda z Pardubic.

Radkyně – Místní SDH vás zve tuto sobotu na I. kolo soutěže hasičských sborů Novopacka, které se koná v rámci oslav 110. výročí založení sboru.
Program: 13.00 zahájení, 13.30 soutěž, 16.00 vyhlášení výsledků, 16.30 hudba a tanec.

Pecka – Na náměstí Kryštofa Haranta bude od 14 hodin slavnostně předáno hasičské vozidlo. Na programu bude svěcení vozidla, statické ukázky techniky požární útok mladých hasičů.
Občerstvení je zajištěno.