Tentokrát se rozhodli pro představení Kytice, ve kterém autoři vycházeli ze stejnojmenné Erbenovy sbírky. Herci zde dramaticky ztvárnili celkem šest balad – Zlatý kolovrat, Štědrý večer, Holoubek, Vodník, poklad a Svatební košile.

Originální nápad
A protože v Kopidlně jsou zahradníci, kteří svůj obor dělají s láskou a nadšením, zrodil se v jejich hlavách originální nápad. Společně se svými pedagogy vytvořili jedinečnou kolekci sedmi kytic, určenou pro šest hereček ztvárňujících hlavní postavy příběhů. Každá z nich byla stylizována dle jednotlivých balad, sedmá kytice, tzv. vodnická, byla určena pro jediného mužského představitele této hry.

Obdiv a potlesk
Kytice byly hercům předány při závěrečné děkovačce a sklidily zasloužený obdiv nejen u nich, ale i u aplaudujícícho publika. Při odchodu z divadla bylo možné mezi diváky zaslechnout slova obdivu a uznání, směřovaná ke kopidlenským žákům a jejich umu. Největším překvapením pro všechny bylo společné fotografování herců a studentů ve foyeru divadla. Herci tak studentům vyjádřili své díky a nadšení z kytic, které jsou svědectvím toho, že práce kopidlenských zahradníků má smysl a dokáže přinést lidem radost.   Dana Benešová