Byly jimi dětský a dospělý čtenář a pak také nejstarší návštěvník knihovny.

Ceremonií provázela vedoucí knihovny Stanislava Najmanová. Oceněným pogratuloval vzácný host, režisér a herec Jan Kačer.

Vítězkou v dětské kategorii se stala Tereza Němcová, cenu za nejstarší čtenářku převzala Anna Hurychová (92). Mezi dospělými uspěla Lenka Gróhová. Nešlo jen o to vypůjčit si stohy svazků, knihovna i zjišťovala, zda byly poctivě přečteny.

Slavný umělec Jan Kačer přilákal početný zástup lidí. Zaplnili celý přednáškový sál knihovny. „Přátelé, já nevím, čím to je, ale někteří lidé si o mě myslí, že jsem trochu zasmušilý člověk. To chci změnit," zahájil režisér besedu a vyzval přítomné, aby kladli otázky. „Když vás budu nudit, začněte zívat. Podle toho poznám, že mám mluvit o něčem jiném," zažertoval.

A potom čelil otázkám na začátek své kariéry, na přátele z herecké branže i na to, jaké je přesedlat z herectví na spisovatelství.

„Docela nedávno jsem měl nepříjemné období. Víte, když vystupujete, jste snadný terč pro kritiku. Říkáte si, že si to nebudete brát k srdci, ale ty pochyby o vás samých se ukládají. V jednu chvíli si uvědomíte, že je toho moc, ale naštěstí existuje lék. Jestli se vám to někdy stane, začněte psát své myšlenky. Vypište se z toho. Pomáhá to," zamyslel se Jan Kačer.

Ze svých kolegů nejvíce vzpomínal na Jiřího Kodeta, Petra Čepka a Janu Brejchovou, již považuje za jednu z největších světových hereček vůbec. „Přirozeně odpovídá na každý poryv větru z vašeho hlasu. Když jí říkáte stejnou věc jen trochu jinak, ona to vnímá a vy to poznáte."