Španělské rytmy pod Humprechtem

Zažijte Španělské poblouznění na zahradě Šrámkova domu v Sobotce. Karolína Cingrošová, Ludmila Juránková a Miroslav Žára vás v sobotu od 18 hodin dostanou do víru flamenca. Setkáte se i s Václavem Žmolíkem, který pásmo doprovodí úryvky z knihy Výlet do Španěl.

Přibíhají Ženy v běhu

Zámecký park Jičín, sobota 27. července: Jasnou jedničkou letošního promítání letních kin je úspěšná česká komedie Ženy v běhu. Ta logicky nemůže chybět ani v programu jičínského letního kina v zámeckém parku. Zlata Adamovská, Ondřej Vetchý a další vás budou bavit od 21.30 hod.

Svatojakubský jarmark

Miletín, sobota 27. července: Kulturní program tradičního jarmarku bude probíhat na Pivovarské zahrádce. Vystoupí folklórní soubor Hořeňák, Gallileo jazz Band, The Golden Sixties a Plastic FiFI Miletín. Na prohlídku s komentovaným výkladem můžete vyrazit do Muzea amatérského divadla, klášterních sklepů, rodného domku Karla J. Erbena, kostela nebo na Miletínskou věž. Ve spolkovém domě můžete obdivovat výstavu ručních prací a díla místních amatérských umělců. Zábava pro děti se také najde. Vstupné činí 40 korun.