Sdělila to Lucie Bidlasová z Národního památkového ústavu.

Například na zámku Hrádek u Nechanic na Královéhradecku bude od 9. července do 25. srpna otevřená výstava nazvaná Hrádek u Nechanic a rod Harrachů, přibližující fotografie a dokumenty vztahující se k historickém vývoji a někdejším majitelům panství. Na zámku v Náchodě je o prázdninách otevřená výstava o historii běloveských lázní. Expozice bude otevřená až do listopadu.

Návštěvníky Hrádku ohromí květiny

Památky v červenci oživí kulturní akce. Například od 20. do 21. července se na nádvoří Hrádku u Nechanic objeví šermíři, divadelníci a hudebníci při takzvané Zahradní slavnosti. Návštěvníci v zámeckých komnatách, kterými je provedou průvodci v historických kostýmech, uvidí slavnostní květinovou výzdobu.

V parku u zámku Ratibořice na Náchodsku je na červenec naplánované divadelní a hudební vystoupení. Koncerty se uskuteční také v hospitalu Kuks či v zámecké obrazárně opočenského zámku. Na zámku v Náchodě jsou na celý červenec připravené rozšířené prohlídky expozice s výkladem o ukázkách francouzského mobiliáře.

Na 5. až 7. července jsou na opočenském zámku připravené prohlídky zámeckých komnat vyzdobených bohatými historickými vazbami ze stovek květin, zejména růží.