Poprvé od roku 1990 pořadatelé dávají do prodeje limitovaný počet jednodenních vstupenek. A to na den, kdy vystoupí hlavní kapela festivalu, britští Prodigy.

Vedle Prodigy a nedávno oznámené metalové kapely Gojira vystoupí na festivalu i folkový dívčí soubor Rózinky z Kozojídek, Horňácká cimbálová muzika primáše Petra Mičky, Wabi Daněk nebo Ondřej Havelka se svým swingovým orchestrem.

Prodigy, reggae židovského zpěváka Matisyahua, poppunkový New Found Glory, metalová Gojira, ale i dívčí soubor Rózinky z Kozojídek, swingový orchestr Ondřeje Havelky, cimbálovka z Horňácka či country bard Wabi Daněk, to je legendární festival Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock.

Moravští hudci budou během festivalu procházet jeho ležením včetně zákulisí. Neminou ani Hare Krišna camp nebo indiány u jejich teepee, až skončí na jednom ze tří pódii.

Právě horňácká cimbálovka doprovázela svými interpretacemi známé hudby první setkání rudého bratra Winnetoua s festivalovými squaw a spolubojovníky v roce 2008.

Festival se vyznačuje přátelským prostředím a je známý svou neformální atmosférou. Ctí tradice, ale ty své rád občas porušuje. A letos tomu tak je hned dvakrát – proti zvyku oznamují pořadatelé den vystoupení hlavní kapely a dávají na tento den limitovaný počet jednodenních vstupenek.

Je to historicky poprvé od vzniku tohoto festivalu před jednatřiceti lety. Energická a divoká tečka festivalu, britští Prodigy, vystoupí v neděli a v poslední den festivalu společně s nimi vystoupí dalších pětadvacet kapel na třech scénách. Program bude v neděli začínat bohoslužbou a probíhat bude až do hluboké noci a ranních hodin druhého dne.

„Festival není jen o jednotlivých koncertech. Od počátku jej vnímáme především jako moment setkání, hudebníků a lidí, kteří nemají rádi někým nalajnované a předem vyšlapané stezky, ale chtějí si na věci přijít sami a okusit trochu neznáma. Porušením jedné z letitých tradic vycházíme vstříc těm, kteří z nějakých důvodů nechtějí nebo nemohou být na festivalu čtyři dny, aby se mohli společně dotknout oné magické atmosféry pospolitosti alespoň jeden den. Inspirací může být pá k tomu pořadatelka festivalu Evi Lipová Navrátilová.