Nešlo samozřejmě o skutečného následníka britského trůnu, ale k nerozeznání podobnou maketu, která od včerejška rozšířila nabídku Muzea panenek a medvídků v nedalekých Troskovicích v Českém ráji. Pro muzeum ji vytvořila australská výtvarnice Seleny Saxtonová. „Žehnání není pro panenky obvyklé, ale tato je tak výjimečná, že jsme to považovali za vhodné. Je to umělecká panenka vyrobená u příležitosti narození Jeho královské Výsosti prince George Alexandera Louise z Cambridge," řekla majitelka muzea Naďa Šimková, která panenky sbírá už 30 let.

Expozici tvoří na 2000 hraček od 19. století až po současnost. Princ George ale není prvním slavným potomkem, podle něhož byla vytvořena panenka. Společnost malému princi budou tvořit například dcery prezidenta Baracka Obamy či Karla Gotta.

Výtvarnice panenku vytvořila podle fotografie. Tělo tvoří lékařský silikon. Oči jsou z foukaného skla a vlasy vznikly kombinací malování a vpichováním mohéru. Princi Georgovi v době křtin odpovídá i váhově, má kolem sedmi kilogramů.

Cenu panenky majitelka neprozradila. V aukci by podle ní vyšplhala až na stovky tisíc korun. „Takovou částku bychom si dovolit nemohli," naznačila Šimková. Méně mohla zaplatit díky tomu, že australská výtvarnice je její přítelkyně.

Mezi hosty, kteří se slavnosti zúčastnili, byla například i herečka Bára Štěpánová.