Páteční vytrvalý déšť naháněl chmury všem organizátorům, přesto všichni doufali, že nás počasí opět nezklame. Sobotní odpoledne na návsi zahájilo hudebním vystoupením Řehečské kvarteto. Svými veselými písněmi roztančilo i nejednoho občana, který si poté za odměnu vysloužil jejich nově nahrané CD.

Celé odpoledne patřilo hlavně dětem, pro které byla připravena korálková dílna, různé malování či soutěž Hádej, co je v pytlíku. Zde si zahádali i mnozí dospělí a věřte, že i pro ně to byl mnohdy zapeklitý oříšek. Nechyběla ani posvícenská štěstíčka, ve kterých bylo ukryto malé překvapení. K největším zážitkům opět patřil skákací hrad a trampolína, kde děti ani nestačily přezouvat své boty a maminky se doma, doufejme, nezlobily nad zelenými ponožkami. Sladká odměna čekala na děti u cukrového stromu, kde si mohly utrhnout nějaký pamlsek. Mlsat ale mohli všichni, neboť jak už to o posvícení bývá, nechyběly na stolech posvícenské koláče a různé dobroty, po kterých se jen zaprášilo. Tímto chci moc poděkovat všem našim skvělým pekařkám, které přispěly k té správné posvícenské atmosféře.

Po setmění zazněla na návsi nová vitiněveská hymna (malé překvapení večera), která byla zakončena ohňostrojem pro děti. Doufejme, že se líbila a občas zazní i při jiných setkáních. Sobotní slavnost se blížila ke svému závěru, a ač v ten den nevysvitl ani jeden sluneční paprsek, na náladě to nic nezkazilo a prožili jsme pěkné, přátelské odpoledne.

Dík všem, kdož pomohli s přípravami a přispěli ke zdárnému průběhu. ⋌Josef Havránek

Více snímků naleznete zde  ZDE: