„Bude tam Martin Písařík, Nikol Moravcová a další. V hotelu se točí obrazy právě s těmito herci, kteří hrají partnery. Je tam třeba, jak jsou ve vířivce. Další scéna se bude točit, jak jdou ven z kina. To se bude točit před kinem v Náchodě," sdělil Tomáš Magnusek. Další část se bude natáčet v jedné novoměstské tiskárně.

Magnusek se na snímku částečně podílí spolu s režisérem Davidem Laňkou. Dělal prý režii takovou supervizi. „Kecal jsem do věcí, do kterých mi přišlo zajímavé kecat," řekl Magnusek. „Jsem spíše jako strejda radílek, mám plnou hlavu sjezdu Obce spisovatelů," uvedl minulý týden. V sobotu na valné hromadě Obce spisovatelů totiž obhajoval předsednickou funkci. „Obec jsem dva roky vedl a podařila se nám řada věcí. Tu Obec jsme resuscitovali, zachránili ji. Vypadalo to, že skončí, že nejstarší taková organizace, která měla nejvíce členů spisovatelů, zahyne, ale stal se zázrak. Obec dědila po jednom autorovi, je to zázrak," podotkl Magnusek.

Protože se věnuje činnostem Obce spisovatelů a zároveň prý stále pracuje na svém novém seriálu Stopy života, jehož pilotní díl začal natáčet uplynulou zimu, nechává režii Modelek s. r. o. více méně na Davidu Laňkovi. „On je i scénárista filmu, přišel s tím tématem a ty holky a celebrity se ukázaly jako zajímavé," uvedl Magnusek. Dodal: „Je to film hlavně o mladých lidech, což je cílová skupina, kterou jsem neměl vždy."

Podle údajů v Česko-Slovenské filmové databázi bude film Modelky s. r. o. komedií, vyprávějící příběh dvou konkurenčních modelingových agentur, které vedou někdejší dvě kamarádky, ale už 40 let nesmiřitelné rivalky, ikony českého módního světa. Jednu z nich hraje Regina Rázlová, druhou Evelyna Steimarová.

„V roce 1967 se obě zúčastnily soutěže Miss Československo, a protože vyhrála jen jedna, ta druhá prohru neunesla a od té doby si dvě dnes už letité dámy vjíždějí do vlasů, dělají si naschvály, sabotují si módní přehlídky, pomlouvají se. A předhánějí se, která objeví další Evu Herzigovou, aby mohla na tu druhou jejím prostřednictvím ze zahraničních módních mol udělat pořádně dlouhý nos," stojí v internetové databázi ke snímku. Když pak na scénu vstoupí krásná mladá modelka, pustí se do bitvy, kdo ji bude zastupovat.

Rázlová ve filmu po dlouhé době

Regina Rázlová si před kamerou zahrála opět po osmnácti letech. Podle Magnuska se naposledy objevila v Koljovi. Jaké s ní bylo natáčení?

„Ta spolupráce s ní byla výborná. Já jsem ten, kdo ji navrhl a jsem rád, že to vzala. Byla výborná. Je to herečka s těžkým životem, a jak se s tím poprala, to je zázrak. Jsem rád, že byla příležitost s ní točit," dodal Magnusek. Sám si ve snímku zahrál, a to menší roli homosexuálního kadeřníka „To byla moje homosexuální premiéra. Ale protože mám hodně homosexuálních kamarádů, tak jsem od nich něco okoukal," řekl Magnusek.

Ve snímku se má objevit třeba i Jiří Štěpnička, Aneta Krejčíková, Kateřina Brožová či bavič Petr Novotný. Právě jeho zdravotní stav podle Magnuska natáčení trochu zkomplikoval.

Po dotočení snímku čeká na filmaře ještě několik měsíců práce ve střižně. „Tak čtyři měsíce minimálně se na tom bude permanentně pracovat," dodal náchodský filmař.

On sám má prý v poslední době také plnou hlavu svého seriálu Stopy života. Podle jeho slov ho má vysílat jedna z televizních stanic.

„Nejspíš příští rok se bude točit patnáct dílů. Bude se točit v Trutnově, v Aši a na dalších místech. Jsem roztržitý, protože je to náročné připravit s tím obsazením, které chceme, aby bylo super," uvedl Magnusek.