„Vysoce hořlavé i autentické blues, reggae, psychedelické tribal trance, elektro country i balkánská dechovka z Madridu," říká o výběru kapel ředitelka festivalu Martina Součková.

Které kapely budou jednotlivé styly reprezentovat?

Hazmat Modine

Hazmat Modine je světoznámý newyorský šraml a jeho kapelník, hráč na foukací harmoniku a zpěvák Wade Schuman měl od samého začátku také jasný cíl: dokázat, že blues má pořád potřebu prostopášné výstřední vynalézavosti a kontaktu s publikem. „Nechceme, aby se pouze cítilo dobře. Je potřeba ho svést a uvést do pohybu. Hazmat Modine jsou post-jugbandová kapela, žádné nostalgické retro," říká o „své" muzice Wade Schuman.

Korai Örom

Kultovní maďarská kapela Korai Örom je schopná kohokoliv odpoutat od Země. Nebo vás svým nestydatě psychedelickým tribal trance sežrat zaživa. Korai Örom jsou považováni za přední evropské reprezentanty divoké psychedelie, do níž rafinovaně vkládají prvky progresivního rocku, jazzu, tradiční maďarské hudby, minimalismu a Orientu.

Dub.o.net

Dub, reggae, world music, dance a More peace and love! čekejte od Dub.o.net, skupiny soustředěné kolem jamajského zpěváka Vincenta Bobo Richardse a kytaristy a klávesisty Petra Šturmy ze Švihadla, která dokázala na naše domácí poměry nevšedním způsobem zkřížit jamajské reggae a dub s elektro výbušností londýnského asijského undergroundu.

Dobré ráno

Kapelu s názvem Dobré ráno blues band tvoří zpěvák Matěj Ptaszek s foukací harmonikou, Vítek Kopecký s rezofonickou a akustickou kytarou a bubeník a valchař Vladislav Sosna. A když spustí předválečné nebo i daleko archaičtější blues, trhnou s vámi jako klika s motorem, až z toho jejich černého bluesového alelujá – jak říkával Josef Kainar, „uslyšíte palmy v ráji růst".

Nylon Jail

„Country, kovbojové a western jsou platformou, na které stavíme naši hudební existenci. Tím ale nechci říct, že to bereme smrtelně vážně," vysvětluje Roman Vičík, kytarista olomoucké skupiny Nylon Jail. Čekejte tedy psychedelické country elektro, industriální kytary, chladnou něhu a prach Divokého západu.   (om)