Jedním z představitelů je student Stano Čaban, ve vedení je několik dalších jeho vrstevníků. „Oceňujeme, že je tu bezprostřední kontakt s divákem. Jsou hned u nás a ta blízkost je pro obě strany jedinečný pocit. Sami jsme studenti a víme, že když mladí lidé chtějí někde vystupovat, je to velmi složité. Takže dostávají prostor právě tady. V příštím měsíci tu bude premiéra studentského filmu, který natočili žáci z místního státního gymnázia," rozpovídal se student, který má herectví jako svůj koníček.

V posledních týdnech se členové Múzy představili v aktovce Hodinový hoteliér od Pavla Landovského. Do budoucna se počítá také s přednáškami, koncerty, autorským čtením a samozřejmě s výstavami.

Mladí lidé prostory provozují v podnájmu. Členové spolku se ve stejných prostorách pokouší provozovat i kavárnu, jejíž otevírací doba bude od odpoledních hodin do večera. Múza má být především umělecký klub a café herci chápou spíše jako nadstavbu k nové divadelní scéně. „Všichni studujeme. Protože se nechceme dostat do situace, v níž bychom zanedbávali své povinnosti i divadelní stránku našeho spolku, musíme tomu uzpůsobit otevírací dobu kavárny," upřesnil Stano Čaban.

V Hořicích zjevně vzniká nová zajímavá kulturní instituce. Nyní potřebuje přízeň diváků i umělců a především stabilizaci v těžkých začátcích. Nenechte si tedy ujít výstavu PoliArt.