Jedním z cílů akce je představit veřejnosti nemoc epidermolysis bullosa (EB), která je známa spíše jako nemoc motýlích křídel. Zároveň půjde i o pomoc  nemocným i jejich rodinám prožít co nejkvalitnější život. „V médiích jsem viděl děti postižené touto nemocí, tak mě napadlo uspořádat tuto akci, abychom jim pomohli," přiblížil pořadatel Tomáš Krušina.

Brány areálu se otevřou v deset hodin dopoledne, ale hlavní program začíná až v jednu hodinu. Své krásné stroje přivezou ukázat motorkáři z Midnight Hunters a po celý den budou předvádět své umění dřevosochařští mistři. Své schopnosti ukáže ale i integrovaný záchraný systém. Po třetí hodině představí zástupci občanského sdružení Debra veřejnosti nemoc EB. Na akci se možná objeví i malá Vaneska z Chlumce nad Cidlinou, která vzácnou nemocí také trpí.

Přijedou i zajimavé rockové a metalové kapely. Patrně největším tahákem jsou Rimortis z Poděbrad. Vystoupí také populární Alžběta, New Titan, Dark Spell a Atlantis. Vstupné na akci je pouhá stokoruna, přičemž veškerý výtěžek bude věnován organizaci Debra, která se onemocněním EB zabývá.

Jakub Vrba