Úvod zpestřil výstup orientální tanečnice Tiny Ahmed a přítomní mohli popít i slzu dobrého vína. Netradiční expozice bude k vidění do 20. března.

Vernisáž však nebyla jedinou sobotní akcí v Městském kulturním středisku. Vzrušení a očekávání bylo cítit ve vzduchu před zahájením přehlídky modelů z dílny novopacké návrhářky Jiřiny Tauchmanové. Ta se svými návrhy na domácí scéně zaskvěla v plném lesku. Modelky prezentovaly její úžasné koktejlové, office i malé společenské šaty, dech brala kolekce velkých společenských s originálními potisky energetických obrazů Renaty Olšové.

Jiřina Tauchmanová opět omračovala svým citem pro barvy, střih, nápaditostí a bravurností. A tak nás zajímalo, jaké materiály a barvy budou letos v módě.
„V první řadě doporučuji sáhnout po kvalitních materiálech. Z hlediska barev doporučuji všem, aby se jich nebáli. Tudíž nosme modrou, hodně odstínů, a také tyrkysovou a fialovou. To platí jak pro pány, tak pro dámy," uvedla v zákulisí během několika hektických minut před začátkem promenády.

„Fotografie obrazů Renaty Olšové jsem použila na šaty. Část kolekce, zhruba 14 šatů, je s potisky těchto výjevů," vysvětlila. Večerem provázel moderátor Petr Ticháček.