Albrecht z Valdštejna patří mezi jednu z nejznámějších osob našich dějin. Vévoda frýdlantský Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna kromě toho, že byl nejúspěšnějším českým vojevůdcem a podnikatelem, byl i výborným znalcem a chovatelem koní a skvělým stavitelem.

Zapojil se také do ražení mincí, stavěl palácový areál v Praze, stejně tak v Jičíně, rozvíjel stavbu škol, klášterů, manufaktur, pivovarů, spravoval obrovské množství zámků, hradů, statků a dvorů. Autorem knihy Architektura Albrechta z Valdštejna je Petr Uličný a publikace má obohatit knižní nabídku koncem roku. 

Jičín zaplatí jako člen 110 tisíc

Jičín – Sto deset tisíc korun poskytne město Jičín Sdružení Český ráj se sídlem v Turnově, jehož je dlouholetým členem. Se sdružením město spolupracuje především v rámci prezentací na veletrzích, výstavách ad. Pro příští rok nemá Jičín zpracovaný žádný projekt, se kterým by se chtěl přes sdružení ucházet o získání dotace. 

Do knihovny za literárním hororem

Jičín – Sdružení regionálních autorů DIV a Písničkáři Ze šuplíku vystoupí dnes od 18 hodin v knihovně Václava Čtvrtka s literárně hudebním pořadem Kytice a jiné horory, jenž se koná v rámci již osmnáctého ročníku Dne poezie, festivalu české a mezinárodní poezie na počest narození K. H. Máchy.