Ještě před pár lety se konalo vítání občánků pravidelně dvakrát ročně a pokaždé se jej účastnilo mnoho rodin. Bohužel, doba babyboomu je pryč a tak jsou nová miminka vítána pouze výjimečně.

Letos byly pozvány rodiny Ondřeje Josefa Stoklasy a Antonína Komárka. Obě se dostavily v silném zastoupení nejbližších. Ceremoniál byl tentokrát poněkud výjimečný. Po deseti letech stál na opačné straně starosta Tomáš Komárek, coby novopečený otec. V předešlých letech nejprve pomáhal s focením události a poté se jako zastupitel podílel přímo. Ze stejného důvodu muselo dojít k výměně na postu fotografa, Blanka Komárková přišla se synem Toníčkem, proto se zdokumentování události ujal Libor Dušek.

Naštěstí ochotných a šikovných lidí je v Mlázovicích dostatek a tak mohlo vše proběhnout bez nejmenších problémů. Nejprve se v obecní kolíbce pohoupal malý Ondra. Terezka, Gábina, Klaudie a Kristýna mu, pod vedením Veroniky Huťové, zazpívaly a zarecitovaly. Zpěvem a hrou na kytaru se přidala také Renata Kubíčková, která zároveň slavností provázela. Ceremoniál vedl místostarosta, pan Aleš Kodydek.

Po tradičním podepsání slavnostní knihy, přípitku a předání kytičky, nastalo čím dál oblíbenější focení. Rodiny obdrží vítanou a cennou vzpomínku v podobě fotografií a malé fotoknihy.

Jako druzí dorazili do zasedací síně Komárkovi. Vítání si také patřičně užili, tentokrát si vyzkoušeli roli rodičů. Obě rodiny, ale i všichni ostatní odcházeli z Radnice s příjemným pocitem a přáním, aby obecní kolíbka příliš dlouho nezahálela.  (web obce)

Více snímků Libora Duška najdete v připojené fotogalerii.