Počasí nadmíru přálo, jen ty cesty byly vlhké, místy mokré, tu a tam až bažinaté. Všichni zvládli nástrahy se ctí, zabloudivší cestu nakonec našli, většina týmů došla do cíle, utrpěná zranění byla slučitelná se životem, špína se vypere a mokré boty usuší.

Na startu byly k vidění známé tváře z minulých ročníků, nechyběli ani loňští obhájci prvenství, byť letos rozložili své síly a svůj um do dvou soupeřících týmů. Přišlo i nemálo nováčků. Úvodní prolog zavedl týmy na vlakové nádraží a dále se pokračovalo po kolejích. Po výsadku v Libuni následoval pochod přes Březku, okolo Jinolických rybníků, přes Přivýšinu, Holín a Kbelnici do Jičína, kde byl cíl hry, a to stejně jako loni v Rumcajsově ševcovně.

Nutno uznat, že většina týmů prošla hrou jako nůž máslem. Asi to bylo moc lehké, takže příště o něco přitvrdíme. Větší problémy činil pouze Alibaba na Čeřovce a pak zejména dopis u rybníčku nad Jinolkami, který vyřešily jen dva týmy a třetí tým šifru prolomil „čistokrevnou haluzí", ostatní brali řešení.

První tým došel do cíle už okolo 2. hodiny ranní, ostatní během následujících dvou a čtvrt hodiny. Závěrečný úkol s dvanácti pannami až na jednu výjimku nikoho výrazně nezdržel. A pak už na příchozí čekalo zasloužené, pivo, teplý čaj a jiné osvěžení. A jak že to vlastně dopadlo? Takhle:

Medardova kápě 2013.

Všem týmům, které dosáhly cíle, gratulujeme. Ostatním přejeme příště více štěstí. Zajímavostí je, že první dva týmy byly loni také na prvních dvou místech, ale odzadu (z týmů, jež dorazily do cíle). Bylo to opravdu těsné a rozhodovaly maličkosti.

Co říci závěrem? Doufáme, že se vám to líbilo a přijdete příště zase. Slibujeme, že připravíme zajímavou hru, jejíž náročnost přizpůsobíme rostoucí zkušenosti a kvalitě účastníků. V neposlední řadě děkujeme Jiřímu Wildovi za zapůjčení prostor ševcovny pro účely hry, za jeho vstřícnost a čas, který nám věnoval namísto příjemného odpočinku pod peřinou. Na viděnou v roce 2014. ⋌vaši organizátoři