Sešlo se víc než sto zájemců, kteří se chtěli dozvědět nejen o tom, jak soutěž probíhala, ale také pogratulovat jejímu vítězi, který je kopidlenským rodákem. Besedu vedla starostka Hana Masáková.

Roman Kotlář působí jako učitel tělocviku na základní škole v Rožďalovicích, a protože o něm bylo známo, že rád vaří, účast v soutěži mu byla nabídnuta. Sám má nejraději českou kuchyni, i když oběd ze školní jídelny zpravidla vynechává – přes den jí po malých porcích, ale zato často, a navaří si až doma a kvalitně. Bezprostředně po suverénním vítězství v soutěži MasterChef vyšla kuchařka s jeho recepty a začaly se hrnout nabídky na besedy a kuchařské prezentace.

Jak Roman Kotlář přiznal, největší radost mu ale udělalo právě pozvání do rodného Kopidlna. K nadšení přítomných prohlásil, že je pyšný na to, že pochází právě z tohoto města. Přislíbil také nejen svou účast na letošních Kopidlenských slavnostech, ale nebránil se ani nápadu uspořádat pro místní kurzy vaření. Vhodný prostor by mohla poskytnout cvičná kuchyně na základní škole. Konkrétní termín bude otázkou dalšího jednání.