Je to již třetí ročník jízdy automobilů do roku výroby 1918, které mají většinou dřevěná loukoťová kola a motocyklů na pohon řemenem, ať plochým, skládaným či klínovým, který byl předchůdcem dnes běžných řetězových pohonů.

Nejstarší stroje budou mít datum výroby 1904 až 1910, jedná se tedy o skutečné vyjímečná vozidla z dob, kdy automobil nebyl samozřejmostí .Tato akce získává ohlas i za hranicemi a má vzrůstající počet posádek díky své specializaci na opravdu stará vozidla, pro dobré zázemí a krásné prostředí výletních jízd.

Úvodní páteční noční jízda při dobovém osvětlení vozidel karbidovými lampami do Libosadu a zpět nočním Jičínem na Valdštejnovo náměstí, kde bude oblíbené noční focení, je začátkem této třídenní akce. V sobotu 8.8. se stroje vydají na hrad Pecka a při zpáteční cestě se zastaví v Lázních Bělohrad. Závěrečná nedělní výletní jízda Prachovskými skalami bude ozvláštněna návštěvou účastníků lomu v Hrdoňovicích a celá akce potom ukončena kolem 13té hodiny v kempu u Rumcajse.

Diváci jsou zváni na prohlídku vozidel v pátek ve večerních hodinách na Valdštejnovo náměstí, v sobotu dopoledne pak budou vystavena od 9 do 11 hod. na Žižkovo náměstí, průbežně je možno vozidla vidět i v kempu u Rumcajse, či na trase a zastávkách výletních jízd.

Veterán klub Jičín si tímto dovoluje pozvat všechny zájemce o tuto akci a zároveň prosí o ohleduplnost k účastníkům, neboť ne každý stroj z té doby měl, dnes samozřejmou běžnou výbavu pro provoz na komunikacích a jet nebo zabrzdit se strojem v dnešním provozu, který nemá například spojku nebo brzdy na každé nápravě, či má některá jiná ,,originální ,, technická řešení, je skutečně někdy náročné. Děkujeme a srdečně zveme.

Veteran klub Jičín