V prvním zavzpomínal se svoji maminkou na vojenská léta svého otce. Společně se probírali kronikou, která je téměř tři čtvrtě století stará. „Maminka mi dala album po otcově smrti a pro mě je to ten nejkrásnější klenot do mé bibliotéky," svěřuje se tvůrce, jenž přináší citlivý pohled do rodinných vztahů. S dojetím paní Pokorná, která se dožila sedmadevadesáti let, listuje albem s fotografiemi svého muže, jenž je proloženo spoustou písniček. „Já si své mámy vážil, a proto jsem o ní tento film natočil," uvedl po promítnutí Karel Pokorný.

Zpět do mládí
Druhý snímek Skautské návraty je ohlédnutím za setkáním hradeckých oldskautů v Prachovských skalách. Je úžasné sledovat, jak jsou v seniorech zakořeněny skautské zákony, jak v nich přetrvává jejich entuziasmus. Žijí v přírodě, spí pod stanem, absolvují výšlapy do okolí.

V malé pauze Karel Pokorný vzpomenul také své moderátorky, které jeho filmy doprovázejí hlasem. Mluvený komentář zajišťují Hanička Fejfarová a Blanka Vašková.

Program
Filmový večer s Karlem Pokorným nabídl filmy:
Mé vzpomínky z vojny,
Skautské návraty,
premiéra dokumentu Putování za motivem a premiérový snímek Až stáří zavolá
Karel Pokorný, kameraman, režisér, střihač.

Premiéru měly dva snímky. Podle Pokorného šlo o tvárný materiál pro zachycení na film. Pak už jsme se s malířem Jiřím Bohunem přenesli k Věžickému rybníku, kde se natáčel nezapomenutelný film Jak dostat tatínka do polepšovny. Nádherný kout Českého ráje se skaut, hudebník a malíř Jiří Bohun snažil zachytit na plátno a my jsme se stali pomocí kamery Karla Pokorného svědkem zrodu díla. Krajinář Jiří Bohun otevřel před návštěvníky také svůj ateliér, který byl původně garáží, zavedl nás do své malířské kuchyně, kde si někdy rád zabrnká na kytaru. Sledujeme jeho nejstarší obraz z roku 1974.

„Je to pán, který mě naučil vztahu k přírodě, skautingu, odhalil mně romantiku. Jsem krajinář, rád maluji přírodu, les, květiny, občas si udělám nějaký portrét," dodává.

Posledním snímkem byl premiérový film Až stáří zavolá. Odhaluje koníčka rytce a raziče mincí Josefa Víta z Nové Paky, který od chladivého kovu přešel k měkkému voňavému dřevu.

Karel Pokorný také představil několik cen, které sbírá už řadu let na domácích soutěžních kláních, ale i v zahraničí.