Více o letošním festivalu nám pověděl Jan Sezima. „Hořické JazzNights pořádáme letos již podevatenácté. Za rok tedy budeme mít výročí. Každoročně se snažíme o novou dramaturgii tak, abychom postupně představili jazzovou muziku v co nejširším spektru. Letos se nám to sešlo zajímavě tak, že v pátek přivítáme jako jazzové sólistky hlavně dámy, v sobotu přijdou na řadu pánové," uvedl.

Program ve středu ve velkém sále zahájí kapela Neřež. Začátek je stanoven na 20 hodin. Jan Sezima podotkl, že letošní ročník je dramaturgicky zvláštní v tom, že v pátek, kdy festival po středečním startu pokračuje, vystoupí pouze ženské zpěvačky a muzikantky, kdežto sobota bude patřit pánům. Konkrétněji, v pátek si přízeň publika získají Jana Koubková Quartet, Vesna Cáceres & Ánima, Ludmila Štefániková Female Quartet.

Hudební kavárnu zajistí Green Dolphin Jazz. V sobotu potom zahrají a zazpívají Luboš Beňa & Bonzo Radványi v jazzové kavárně, Jakub Urban Quartet & Lee A. Davison, Roger Dodger Band a Robert Balzar Trio & Dan Bárta. Celkem vystoupí padesát muzikantů v deseti jazzových formacích. „K hlavním hvězdám bude jistě patřit vibrafonistka a zpěvačka Ludmila Štefániková se svým americkým, čistě dámským kvartetem, stálice Jana Koubková, či Dan Bárta s triem Roberta Balzara," vypíchl Jan Sezima z programu.

„Návštěvníci našeho festivalu jsou nám věrni a každoročně míváme téměř vyprodáno. Podle ohlasů očekáváme, že nejinak tomu bude i letos," dodal. Vstupné je stanoveno na 80 korun pro zahajovací večer, na hlavní dny 280 korun ke stolům a 200 korun na stání.