Promítání filmů pod širým nebem Boháňka plánuje po oba měsíce letních prázdnin. Jedná se již o 54. ročník letního kina, přičemž za více než půlstoletí obec nevynechala jediný rok.

Starosta Milan Heligr přiznal, že organizovat projekce je kvůli probíhající digitální revoluci v kinematografii čím dál obtížnější. „Asi budeme muset změnit strategii, protože digitální promítání nás dost válcuje. Nevyrábí se kopie na 35 mm páscích, nebo maximálně jen v omezeném počtu. Na ty dva měsíce nejsme schopni naplnit program, takže zkrátka budeme promítat starší filmy," vysvětlil Milan Heligr.

Boháňka, či přesněji řečeno místní část Skála, se pyšní nejen letním kinem, ale i zajímavou lokalitou, v níž se areál nachází. Do budoucna se navíc ještě zlepší. V sousedství totiž bude nový kulturní dům, který obec po požáru toho starého vystaví, blízko je také vodní plocha a sochařský park. Boháňka je díky kinu oblíbeným místem pro letní výlet.

Program je již hotov. Promítání se uskuteční nejen během víkendových dnů, ale i v pracovním týdnu. Projekcí bude zhruba třicet. I přes upozornění starosty v rozpisu najdeme také novější díla, kupříkladu akční sci fi Riddick nebo Zrození planety opic, animovanou komedii z pravěku Croodsovi nebo thriller s Kevinem Costnerem Tři dny na zabití. K létu ale patří i rozpustilé francouzské komedie a jeden z nejlepších komiků všech dob, Louis de Funés. Letos by se dožil sta let, což Boháňka připomene kupříkladu filmem Fantomas nebo Pošetilost mocných. To je umělcův možná vůbec nejlepší snímek. Kompletní program je na stránkách obce Boháňka.