Byli mezi nimi nováčci i ostřílení matadoři, kteří nevynechali jediný ročník.

„Úroveň festivalu je pořád velmi vysoko,“ pochvalovali Lenka a Kamil z Poděbrad. Atmosféru akce si vyzdvihovali téměř všichni, kritika směrem k organizátorům směřovala snad jen kvůli malému počtu stánků s nápoji, kde se tvořily delší fronty. Kladné reakce naopak vyvolalo ekologicky přátelské zavedení vratných kelímků. Rychle rozebraná byla i limitovaná památeční edice s logem festivalu. Divácké hlasování o nejlepší kapelu již potřetí v řadě ovládla skupina Traktor. Ovací se dočkal i Aleš Brichta s uskupením Zemětřesení, pro které se jednalo o první z pouze tří letošních open air koncertů.

Měsíce příprav téměř zničila porucha vodojemu

Rockeři za dva dny spořádali:
1000 langošů
1000 klobás
400 hamburgerů
350 párků v rohlíku
300 kuřecích špízů
350 kg hranolků
50 litrů zmrzliny
300 balení Hořických trubiček

Do jinak bezproblémového průběhu festivalu výrazně zasáhla sobotní porucha na vodojemu kousek od kempu. „Na osm hodin byl kemp bez tekoucí vody. Došlo to až tak daleko, že jsme vážně uvažovali nad přerušením festivalu,“ řekl hlavní pořadatel Zdeněk Lhota. Ten byl rozhořčen zejména z přístupu zainteresovaných institucí.

„Z vodovodní pohotovosti sice přijeli, ale tvrdili, že problém je v kempu, že s tím nic nemohou dělat a ať si poradíme sami. Vše vyřešil až telefonát s ředitelem VOS Jičín Richardem Smutným,“ dodává pořadatel. Po zmíněném telefonátu dorazila do kempu cisterna s vodou a během půl hodiny byla opravena i závada, která celý problém způsobila.

Zvláštní shodou okolností byla celý víkend ponořena do tmy Masarykova věž samostatnosti, která je jinak celoročně osvětlena. Jinak byl průběh festivalu klidný a nesl se v přátelské atmosféře. „Za celý víkend jsme nemuseli řešit ani jednu krádež ani narušení veřejného pořádku. Kolegové, kteří se zaměřili na kontrolu řidičů, řešili jeden trestný čin a dvacet jedna přestupků," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková. V pohotovosti byl i velitel hořické městské policie Stanislav Nosek, který se s kolegy zaměřil zejména na preventivní činnost na parkovišti a ve stanovém městečku.

Dlouhovlasí rockeři s dobrým srdcem

Na festival vyrazil se svým stánkem i nadační fond Daruj vlasy. Ten vyrábí paruky pro lidi, kteří o své vlasy z důvodu nemoci přišli. Aby mohly být darované vlasy využity pro výrobu paruky musí být dlouhé alespoň 35 cm, což mnohdy představuje několik let pěstovanou „hřívu". Přesto se mezi návštěvníky festivalu našlo hned sedm odvážlivců, kteří se rozhodli udělat dobrý skutek, nechali se ostříhat a věnovali svůj culík na dobrou věc.