Český rozhlas Hradec Králové a Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zvou veřejnost na koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. Vystoupení nazvané Na pěknú notečku se uskuteční ve čtvrtek 7. listopadu ve velkém sále Adalbertina v Hradci Králové.

Dnes již legendární BROLN vznikl v roce 1952 s úkolem interpretovat lidové písně a lidovou instrumentální hudbu na profesionální úrovni, ale v jejich klasické podobě. Sestava souboru proto vycházela z tradičních lidových kapel. Základem byly smyčce, cimbály a klarinety, k nimž se podle potřeby přidávaly charakteristické lidové nástroje jako dudy, píšťaly, grumle a další.

Orchestr pak během své šedesátileté existence skvěle reprezentoval naši domovinu na mnoha místech světa. Na připravovaném koncertu v Adalbertinu Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů a jeho zpěvačky a zpěváci zahrají a zanotují k poslechu, zpěvu i tanci lidové písničky z Moravy, Čech, Slovenska i odjinud. Vystoupení bude spojeno s veřejnou nahrávkou Českého rozhlasu Hradec Králové. Záznam koncertu odvysílá Český rozhlas Hradec Králové v příštích týdnech.