Na terase hotelu v Dolní Brusnici se promenovali lázeňští hosté v elegantních dobových šatech, pro jejich zábavu hrála dechovka a country (hudební skupiny Čtyřlístek a Kocábka). Fotograf Martin Hlaváček pořizoval během odpoledne skupinové retro fotografie. Svým exotičnem okouzlila břišní tanečnice Khattya, která předvedla tance původem z Egypta a Blízkého východu. Trochu vzruchu způsobil malý požár, který museli přijet zlikvidovat hasiči z obce Brodek s historickým koňským povozem.

Součástí programu byly pivní slavnosti, a tak se za slunečného počasí mohli účastníci akce, kterých přišlo v průběhu odpoledne několik stovek, osvěžit produkty několika místních i zahraničních pivovarů. Hosté si rovněž pochutnávali na skopovém a krůtím mase připraveném na grilu či jiných dobrotách, a v nabídce nechyběly ani pravé holandské sýry. Kdo měl náladu na trochu akčnější zážitek, mohl se nechat povozit po místních lukách bojovým vozidlem pěchoty. Tuto část programu zajistila obec Dolní Brusnice.

Nenudily se ani děti, protože se mohly povozit nejen na vojenské technice, ale také na ponících. Akce vyvrcholila krátkým improvizovaným divadlem, které ilustrovalo atmosféru před první světovou válkou, témata, která hýbala dobou, jako národnostní nepokoje, válka na Balkánu, volební právo pro muže a ženy nebo činnost místního sokolského hnutí. Věříme, že na tuto akci budou lázeňští hosté rádi vzpomínat.⋌Silvie Pýchová