Tu tvoří jeho syn Vaico, který hraje na bicí, baskytarista Michal Krásný a klávesista Jan Aleš. Na harmoniku exceloval dávný přítel Chris De Pino.

Úžasné výkony hudebníků přiváděly posluchače do varu, kouzlení s nástroji bylo fascinující, ať začneme samotným trumpetistou Deczim, „nabušeným" baskytaristou Krásným, excelujícím Pinem či energií prýštícím Vaicem.

„Je to úplně super, každý je skvělý sólista a pak mě zaujalo, jak zní skvěle harmonika s trubkou," hodnotí nadšená učitelka Soňa Stuchlíková ze Základní školy ve Staré Pace. Její názor je na místě, protože sama se věnuje hudbě.

Dobrý, dobrý
Laco Deczi na otázku, jak se daří, hlásí: „Dobrý, dobrý, bezvadně! V Nové Pace jsme hráli už dvakrát, je to tu skvělé místo s výbornou akustikou, perfektně to tu klape a my tu rádi vystupujeme."

Kapela neřeší ani komornější prostory. „My hrajeme jednou pro tisíc lidí, druhý den třeba pro pět," vysvětluje nám Laco Deczi.

Za dva měsíce má prý kapela v Česku přes padesát štací, příští rok se chystá na šňůru do Kanady a Německa. Ale doufá, že v Nové Pace si opět zahraje.
Ke kapele světový trumpetista dodává, že v tomto složení hrají už tři roky. „Já mám teď dva kluky z Prahy, jediní dva Američané jsme my se synem, a ještě u nás hostuje harmonikář Chris De Pino," přibližuje svůj skvělý tým.

Slova jsou málo, to musíte zkrátka slyšet.

Muzikant Laco Deczi:
Trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi se narodil v roce 1938 ve vesnici Bernolákovo na Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy, kde působil až do své emigrace v roce 1985. Po několika měsících strávených v Západním Německu nakonec definitivně zakotvil ve Spojených státech, kde žije dodnes. Laco získal za dobu svojí kariéry několik ocenění, uznáván je i jako malíř.