Své malby, objekty a instalace zde představuje František Kozel. Většina místních jej vnímá jako bývalého politika či učitele. Do povědomí vstoupil jako autor divadelních her s politickým podtextem pro soubor Skleróza nebo jako člen skupiny mužoretů Artróza. Známí a kamarádi vědí, že je neúnavným recesistou se specifickým smyslem pro humor.

Málokdo však tuší, že je rovněž výtvarníkem, reagujícím na aktuální dění v politickém životě. Své práce z období posledních sedmi let, které lze zařadit do škatulky politická satira, soustředil do expozice s příznačným názvem PoliArt (a podtitulem Malý průvodce velkou politikou). Výstavu zahájil sám autor, nechyběl balet, hudba ani slovo mluvené – překvapivě aktuální citace Jaroslava Haška. Instalace zkušeného Václava Bukače v kamenném klenutém sklepení klubu Múza Kozlovu dílu víc než svědčí. Návštěvníkovi umožní se pobavit, ale i klidné zamyšlení nad politickým děním- někdy úsměvným, jindy trapným, mnohdy vážným či dokonce hrozivým.

Kozlův PoliArt je k vidění v době provozu klubu Múza, čili každý den odpoledne, případně v podvečer, kromě pondělí, kdy je zde zavřeno.  Jindra Váchová