Jeho součástí je Mistrovství České republiky v zahradnickém oboru, ukázky aranžování květin a v sobotu 10.října také módní přehlídka a prodej zahradnických výpěstků.

Areál Střední školy zahradnické v Kopidlně se 10. a 11. října otevře veřejnosti. Téma 22. ročníku zahradnické výstavy zní: Kouzlo řemesel. V zámeckých učebnách se představí aranžérské kompozice, které připravují žáci školy pod vedením svých učitelů.

„Ve sportovní hale se milovníci květin mohou těšit na slavnostní křest Květiny zahradnické školy, módní přehlídky svatebních a společenských šatů s květinovými doplňky, předvádění aranžérských kompozic nebo ukázky přípravy ovocných koktejlů," říká ředitelka kopidlenské zahradnické školy Lenka Nosková. V přilehlém parku budou vystavovat a prodávat své výpěstky kromě zahradnické školy i další zahradníci a obchodníci s řemeslnými výrobky.

Zámecká kuchyně nabídne jedinečné kopidlenské řízky a k chuti přijde i svařené víno nebo sklenka medoviny.Žáci zahradnických oborů si změří síly v soutěžní části Kopidlenského kvítku, která proběhne 7. a 8.října a je jedinou zahradnickou soutěží, která prověřuje komplexní znalosti a dovednosti žáků zahradnického oboru. Z tohoto důvodu byla v roce 2009 jako zástupce zahradnických soutěží z celé republiky zařazena do celostátní přehlídky České ručičky, jejímž cílem je zvyšovat prestiž učebních oborů a učňovského školství.