Na Jičínsku jsme notovali v osmi lokalitách, kde se k projektu Deníku přidalo 632 nadšených zpěváků. Úspěch, za který vděčíme všem, kteří se k nám přidali. Desátým stanovištěm námi registrovaným byl Řím. 

Největší účast zaznamenala akce v Nové Pace, kde se sešlo ke tří stovce zdatných zpěváků a příznivců. O správné naladění se postarali žáci zdejší základní umělecké školy, z jejichž úst zazněly i skladby Adama Michny. Za doprovodu varhan a houslí si pak všichni notovali známé koledy.

„Bylo to moc hezké," hodnotila setkání Božena Maxianová. Po odzpívání koled se pak mnohým ani nechtělo domů a při svařeném víně a vánočním cukroví ještě na Masarykově náměstí i přes chladné počasí rozjímali. Pačáci opět prokázali, že jim jsou kulturní aktivity vlastní a kolébka význačných sochařů, malířů i hudebníků se tak stala baštou projektu Česko zpívá koledy.

Na nádvoří jičínského zámku se sešlo k šedesátce nadšenců, v historických prostorách zapěli z plných plic i někteří zastupitelé. A svůj hlas přidal i starosta Jičína Jan Malý.

Překvapivou návštěvnost zaznamenali v Libošovicích, kam dorazilo na náves sto příznivců. „Bylo to úžasné, skvělá atmosféra," chválí experiment Eva Loumová.

Na Jičínsku si tak na osmi místech zapělo koledy 632 zpěváků!