Dětem byly představeny nové dětské knihy, připravena byla i ukázka audioknih, soutěžilo se, poslouchaly se dětské audioknihy a noví čtenáři měli možnost registrace zdarma.

„Půjčování audioknih je v naší knihovně novinkou od září letošního roku," říká starostka Pecky Hana Štěrbová. „Uvítali jsme tedy letošní celostátní kampaň Den dětské (audio)knihy a spojili tak každoroční akci pro děti s propagací této nové služby."

Audioknihy jsou vhodné pro všechny čtenáře, kteří si chtějí vychutnat nový rozměr čtení, ale i pro ty, kteří mají problémy se zrakem. Rodiče, kteří jsou časově zaneprázdnění, je mohou využít při předčítání svým předškolákům a mladším školákům.

Další výhodou je, že knihy jsou profesionálně načtené známými umělci, což zaručuje ještě příjemnější zážitek ze čtení. Audioknihy ocení i ti, kteří nemají tolik času na čtení, mohou je poslouchat v autě v dopravní zácpě, na cestách, při tréninku, v autobuse nebo ve vlaku, během domácích prací, na procházce, při hraní s dětmi nebo před spaním.

V knihovně Kryštofa Haranta si můžete od září letošního roku půjčovat audioknihy na CD nosiči. Půjčovní doba je jeden měsíc. Neplatíte žádné poplatky navíc, stačí platná průkazka do knihovny. Všechny audioknihy najdete z pohodlí domova přes internet v on-line katalogu knihovny pod heslem: audioknihy.
„Dnešní akce se nám moc líbila, vyhrály jsme pěkné ceny a přály bychom si, aby se zase něco podobného v knihovně konalo," svěřují se dvě čtenářky knihovny – Eliška Nosková a Klára Stuchlíková.   Lenka Knapová